Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms kāda laika ziņojām par to, ka Ruf uz Porsche 911 bāzes izstrādājis elektro automobili. Tomēr tas bija tikai sākums – Ženēvā tūninga ateljē prezentējis Greenster konceptu, kura bāzi veido 911 Targa versija.

Vizuāli Greenster izceļas ar speedster stila samazinātu vējstiklu, masīvu galvas aizsargu un, protams, indīgi zaļo krāsas toni. Pats galvenais jaunums gan atrodams zem tradicionāli aizmugurē novietotā dzinēja pārsega – Siemens elektrodzinējs, kas attīsta 270 kilovatus (367 zirgspēkus) un iespaidīgus 942 Nm.

Salīdzinājumā ar pirmo Ruf elektro-modeli, kam bija 204 zirgspēki un 650 Nm, šis ir ievērojams solis uz priekšu, vienlaikus par 30 procentiem samazināti arī akumulatoru izmēri, atbrīvojot priekšējo bagāžas nodalījumu. Tāpat arī tagad Greenster spēj ātrāk un efektīvāk izmantot bremžu reģenerēto enerģiju.

Akumulatoru uzlādēšana noris caur 400V pieslēgvietu un tās ilgums ir vien viena stunda. Ruf nākotnes plānos ietilpst divu režīmu elektrodzinēja izstrāde, kā arī neliela sērijveida versija 2010. gadam.

Izsaki savu viedokli