Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Otrdien, 8. septembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) sāksies 13. Austrumeiropas konference par jaunākajiem sasniegumiem datu bāzu un informācijas sistēmu jomā ADBIS 2009 (Advances in Databases and Information Systems), kurā diskusijās tiksies vadošie pētnieki no visas pasaules. Konference RTU Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1 norisināsies no 8. līdz 10. septembrim, bet jau 7. septembrī RTU darbu sāks piecas ar konferenci saistītas darba grupas. Kopumā ADBIS 2009 piedalīsies vairāk nekā 120 pētnieku no 22 valstīm, tostarp pētnieki no Austrālijas, ASV, Japānas, Kanādas, Šveices, Vācijas un Krievijas. Trīs dienu laikā pasaules vadošie pētnieki prezentēs un apspriedīs iespējas uzlabot datu apstrādes, glabāšanas un reprezentācijas metodes un nodrošināt biznesa procesus ar piemērotiem informācijas sistēmu risinājumiem.

Uz visinteresantākajiem un nozīmīgākajiem konferences priekšlasījumiem, kas RTU notiks rītos no plkst. 9 līdz plkst. 10.30, konferences organizatori aicina visus ieinteresētos. 8. septembra rītā ar priekšlasījumu par jaunumiem servisorientētu sistēmu izstrādē uzstāsies Šveices pētnieks Matiass Brantners (Mathias Brantner); 9. septembrī ar priekšlasījumu par lietotāja prasībām atbilstošiem multidimensionāliem konceptuāliem modeļiem datu noliktavām uzstāsies Elizabete Malinovska (Elzbieta Malinowski) no Kostarikas, savukārt 10. septembrī notiks paneļdiskusija, kurā vācu, poļu, igauņu un latviešu pētnieki un industrijas pāstāvji apspriedīs, kā veicināt savstarpējo sadarbību. Latviju diskusijā pārstāvēs RTU asociētais profesors Jānis Eiduks, «FMS Group» valdes priekšsēdētājs Jānis Bergs un «TietoEnator» valdes priekšsēdētājs Māris Ozoliņš.

Pārējās konferences daļas pieejamas par tām atbilstošo reģistrācijas maksu. ADBIS 2009 programma ir publicēta konferences interneta mājaslapā.

Izsaki savu viedokli