Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Trešdien, 23. septembrī, no plkst. 10 līdz plkst. 12.30 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, notiks ikgadējā Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference, kuras laikā RTU zinātnieki prezentēs pētniecības projektus, kuru rezultātā rasti jauni risinājumi dažādām tehnoloģijām, veikti būtiski atklājumi un fiksētas jaunas tendences vairākās tautsaimniecības nozarēs. Pirmoreiz Inovāciju un jauno tehnoloģiju konference RTU tiks organizēta posteru sesijas formā. Zinātnieki RTU Lielajā aulā būs izvietojuši plakātus un uzskates materiālus, kuros pētījumu rezultāti un inovatīvie risinājumi būs izklāstīti viegli uztveramā un vizuāli pievilcīgā formā. Katrā plakātā tiks sniegts skaidrojums, kur ikdienā iespējams izmantot pētījumu rezultātus, kāpēc tie ir vajadzīgi un kādas sadarbības iespējas piedāvā zinātnieki. Pie katra posteru stenda būs iespēja satikt pētījuma autoru un uzdot viņam interesējošos jautājumus.

Konference posteru sesijas formā pasaulē ir ierasts inovāciju prezentēšanas veids. Tā sniedz iespēju pētniekiem brīvā un neformālā veidā nepastarpināti kontaktēties ar uzņēmējiem un citiem interesentiem, atbildēt uz viņus interesējošiem jautājumiem, skaidrot pētījumu jēgu, veikt maksimāli efektīvu zinātnes komunikācijas darbu. Savukārt konferences apmeklētājiem vizuāli pievilcīgā veidā sakārtotā informācija palīdz uztvert sarežģītās un katrai zinātnes nozarei specifiskās lietas, bet iespēja satikt interesējošā pētījuma autoru – ietaupīt laiku.

Apmeklēt šā gada RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferenci laipni aicināti uzņēmēji, akadēmiskais personāls, studenti, mediju pārstāvji un citi interesenti.

Uzņēmēji konferencē aicināti veidot kontaktus ar pētniekiem un gūt savam biznesam jaunas, inovatīvas un ekonomiski efektīvas idejas, akadēmiskais personāls un studenti – meklēt domubiedrus un atklāt jaunus virzienus turpmākajiem pētījumiem, mediju pārstāvji – atklāt zinātnes daudzveidīgo raksturu un pētnieku «mazās sensācijas», kuras atrodamas ikvienā pētniecības projektā.

RTU Inovāciju un jauno tehnoloģiju konferencē tiks prezentēti 23 pētījumi šādās nozarēs: arhitektūra, būvniecība, datorzinātne un informācijas tehnoloģijas, enerģētika un telekomunikācijas, inžwenierzinātne, materiālzinātne un lietišķā ķīmija, transports un mašīnzinības.

Dalība konferencē ir bezmaksas.

Izsaki savu viedokli