Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kādu laiku atpakaļ boot.lv jau rakstīja par kompāniju Mikrotīkls, kas plāno uzsākt maršrutētāju ražošanu. Beidzot varam paziņot, ka Mikrotīkls ir pabeidzis darbu pie jaunākās paaudzes profesionāla maršrutētāja izstrādes RouterBOARD 200. Multifunkcionālā RouterBOARD 200 izstrādi firma Mikrotīkls ir sākusi 2002. gada augustā, un jau 2003. gada marta beigās tiek plānots sākt tā masveida ražošanu Ogrē sadarbībā ar mikroshēmu rūpnīcu Hanza Elektronika. RouterBOARD 200 ir pirmais Latvijā radītais augstas klases profesionāls maršrutētājs. Kura mērķauditorija būs ne tikai Interneta pakalpojumu sniedzēji Latvijā, vai pasaulē, bet arī mazā un vidējā biznesa pārstāvji, kuri, piemēram, vēlēsies īstenot nopietnu savu datu aizsardzību ar ugunsmūri, vai izveidot birojā moderno HotSpot tīklu. HotSpot ir klientu autorizācijas un uzskaites sistēma, kas ļauj izveidot viegli kontrolējamu tīklu vietā, kur Internetu grib izmantot liels daudzums cilvēku, piemēram, Interneta kafejnīcās, viesnīcās, skolās un līdzīgās iestādēs.

Vislielākais maršrutētāja noiets ir paredzēts Amerikas Savienoto Valstu tirgū, no kurienes vairāku klientu pasūtījumi pienāca jau pat pirms masveida ražošanas sākuma. Katru gadu pasaules tirgum ir plānots saražot aptuveni 6000 šo iekārtu, kas savu vietu tirgū iekaros ar augsto kvalitāti, daudzajiem pielietojuma veidiem, kompakto dizainu un izteikti zemo cenu. Salīdzinājumā ar tehnoloģiju gigantu Cisco piedāvāto maršrutētāju ar aptuveni tādām pašām īpašībām, RouterBOARD 200 ņem virsroku ar vairāk nekā divas reizes izdevīgāku cenu.

SIA Mikrotīkls izstrādātā iekārta atbilst pasaules maršrutētāju tirgū vispieprasītākajiem standartiem. To var konfigurēt gan kā maršrutētāju, gan piekļuves punktu, gan kā tiltu, gan serveri. Pērkot maršrutētāju komplektā ar MikroTik RouterOS – programmatūru, ko jau piekto gadu lieto ISP uzņēmumi visā pasaulē – Jūs varat izmantot visas plašās RouterBOARD 200 iespējas:
Ugunsmūris – datortīkla aizsardzībai pret neatļautu piekļuvi no ārpuses, kā arī „rafinētas” Interneta lietošanas politikas izveidei. Ugunsmūris neļauj iekļūt Jūsu tīklā tiem datiem, ko Jūs nevēlaties, piemēram, hakera sūtītām informācijas paketēm vai kādai noteiktai Interneta mājas lapu grupai.

VPN (Virtual Privat Netvork) – virtuālais privātais tīkls ļauj droši apvienot vairākus datortīklus caur Internetu. MikroTik RouterOS piedāvā vairākus VPN risinājumus, piemēram, PPTP un IPsec. Savienojot attālus birojus caur Internetu, filiāļu starpā var uzturēt drošus bezmaksas telefonsakarus, ko sniedz IP telefonija.

Interneta pieslēguma sadale – ISDN un xDSL pieslēguma īpašniekiem RouterBOARD 200 ļauj sadalīt vienu Interneta pievadkanālu vairākiem datoriem (izveidot vienkāršu un nelielu privāto tīklu), tādejādi ievērojami ietaupot Interneta ikmēneša abonē šanas izmaksas.

Vēl RouterBOARD 200 iespējās ietilpst: Web Proxy, PPPoE un PPTP serveri, datu plūsmas regulēšana, NAT (Network Address Translation), VLAN (Virtual Local Area Network), DNS un DHCP serveri, SNMP (Simple Network Management Protocol), NTP (Network Time Protocol) kā arī daudzas citas mūsdienās svarīgas iespējas.

Izsaki savu viedokli