Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdz šim Rolls-Royce norobežojās no modē nākušajiem apvidus automobiļiem, nemaz nerunājot par alternatīviem degvielas veidiem. Tomēr tagad viss ir mainījies – jaunais kompānijas vadītājs Toms Purves vēlas ražot flagmaņa Phantom elektro versiju.

Šādas domas jaunajam luksusa ražotāja vadītājam ienākušas prātā, izbraucot ar koncernā ietilpstošās māsas kompānijas jauno elektrisko Mini. Purves uzsver, ka viņa plānos ietilpst nevis hibrīda, bet pilnīga elektroauto izstrāde.

Viņš papildina, ka “mēs neesam tālu no tā, ka gaisu piesārņojoši spēkrati tiks izraidīti no pilsētu centriem”. Un tā kā daudzi Rolls-Royce īpašnieki dzīvo lielāko pilsētu centros, tad elektrisks Rolls-Royce būtu ideāls risinājums. Šāda modeļa izstrādē, protams, piedalītos mātes kompānija BMW, tomēr Purves uzskata, ka lielāko daļu darba varētu paveikt Rolls-Royce inženieri.

Otrs pozitīvais efekts būtu Rolls-Royce dzinēja galveno principu ievērošana un uzlabošana – kluss agregāts ar lielu un vienmērīgu griezes momentu. Protams, bateriju darbināts Phantom tuvāko gadu laikā vēl ražošanā nenonāks, tomēr tā izlaišana varētu pienākt ātrāk nekā mēs domājam.

Izsaki savu viedokli