Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šveiciešu ražotājs un tūninga ateljē Rinspeed Ženēvas auto izstādē prezentēs mazauto Fiat 500 Abarth, kas spēs darboties divos jaudas režīmos. Konceptam dots vārds Rinspeed E2 un tā divi braukšanas režīmi iedalāmi City (pilsēta) un Highway (šoseja).

Koncepta bāzi veido, kā jau iepriekš minēts, Fiat 500 Abarth, kas aprīkots ar 135 zirgspēku attīstošu 1,4-litru turbo benzīna dzinēju un vidēji patērē 6,5 litrus uz 100 kilometriem. Rinspeed uzskata, ka enerģija jāizmanto inteliģentāk, tādēļ pilsētas režīmā dzinējs attīstīs 60 zirgspēkus, nodrošinot vien 4,0 litru vidējo patēriņu. Savukārt šosejas jeb ārpus pilsētas režīmā E2 attīstīs tikpat lielu jaudu kā Fiat 500 Abarth SS, 160 zirgspēkus, bet patērēs vien 0,5 litrus vairāk nekā parastā Abarth versija, t.i. 7,0 litrus.

Režīmu pārslēgšana notiek caur panelī iestrādātu, nelielu podziņu, kas ietekmē dzinēja elektroniku. Mūsuprāt, šāds auto risinājums ir racionāls, jo spēj apvienot divus automobiļus vienā – ikdienā uz darbu un pēc piena varēs braukt ar 60 zirgspēkiem, bet brīvdienās kādā trasē izmantot dzinēja pilno potenciālu.

Izsaki savu viedokli