Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Rīgas Motormuzejs un tā filiāle Bauskā savus apmeklētājus gaidīs arī valsts svētku dienās – 18. un 19.novembrī no pulksten 10:00 līdz 18:00. 

Rīgas Motormuzeja šā brīža lepnums ir pasaulē vienīgais ekseplārs, kuru ir uzbūvējis 19.gs. beigās uz Ameriku izceļojušais latvietis Augusts Krastiņš. Tas ir   unikālais „KRASTIN auto”, kurš muzejā atradīsies vēl tikai divas nedēļas Līdz šā gada sākumam Latvijas un ASV seno spēkratu entuziasti bija samierinājušies, ka „KRASTIN auto” ir pazudis Amerikas plašumos. Tomēr, pateicoties Latvijas Antīko automobiļu kluba biedru un viņu ASV kolēģu neatlaidībai, noklīdušais auto tika atrasts Nebraskas štatā. Iesākumā tā īpašnieks no unikālā spēkrata nevēlējās šķirties. Tikai ilgu sarunu, pārliecināšanas un sarežģītas maiņas rezultātā „KRASTIN auto” ir atceļojis uz Latviju. Pēc eksponēšanas Rīgas Motormuzejā „KRASTIN auto” tiks veikta pilnīga restaurācija un sabiedrības apskatei tas nākamreiz tiks nodots pēc aptuveni diviem gadiem.

Savukārt muzeja Bauskas filiāle aicina pavadīt svētku brīvdienas patriotiskās noskaņās, apskatot jaunatklāto, armijas vēsturei veltīto izstādi „Dzelzs vīri”. Muzeja filiāles izstāžu zālē var aplūkot unikālus foto materiālus un vēsturiskus priekšmetus, kas stāsta par Latvijas bruņotajiem spēkiem starpkaru periodā, savukārt pagalmā ir apskatāma militārā tehnika, ar kuru Latvijas armija uzsāka savu atjaunoto darbību pēc valstiskās neatkarības atgūšanas deviņdesmito gadu sākumā.

Izstādē būs apskatāmi tādi spēkrati, kā paaugstinātās caurgājamības pilnpiedziņas kravas automobilis VOLVO L3154, viens no populārākajiem ASV ražotajiem militārajiem automobiļiem DODGE – WM 300, PSRS izgatavotais universālais furgons KFU-1 uz GAZ 66-05 bāzes, iespaidīgais padomju pilnpiedziņas bruņutransportieris BTR-152, kā arī Vācijas Demokrātiskā Republikā ražotais sanitārais furgons ROBUR – LO 2002 AFC.

Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar Latvijas kara muzeju un biedrību „Latviešu karavīrs” un būs apskatāma līdz 30.novembrim.

Saistītās tēmas: automašīnasizstāde

Izsaki savu viedokli