Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 9.novembrī, pulksten 14:00 par godu Lāčplēša dienai Rīgas Motormuzeja Bauskas filiālē tiks atklāta izstāde „Dzelzs vīri”.

Godinot latviešu karavīrus, Rīgas Motormuzejs sadarbībā ar Latvijas Kara muzeju un biedrību „Latviešu karavīrs” piedāvā armijas vēsturei veltītu izstādi.

Muzeja filiāles izstāžu zālē tiks demonstrēti unikāli foto materiāli un vēsturiski priekšmeti, kas stāsta par Latvijas bruņotajiem spēkiem starpkaru periodā, savukārt pagalmā būs aplūkojama militārā tehnika, ar kuru Latvijas armija uzsāka savu atjaunoto darbību pēc valstiskās neatkarības atgūšanas deviņdesmito gadu sākumā.

Atjaunotās Latvijas armijas bruņojumu veidoja gan bijušās PSRS tehnika, gan dažādi spēkrati, kurus kā atbalstu piegādāja ASV, Zviedrija u.c. valstis. Patlaban armijas bruņojumā ir daudz modernāka tehnika, bet šie vēsturiskie militārie spēkrati kā interesanti sava laika vēstures liecinieki nodoti glabāšanā Rīgas Motormuzejā.

Izstādē būs apskatāmi tādi spēkrati, kā paaugstinātās caurgājamības pilnpiedziņas kravas automobilis VOLVO L3154, viens no populārākajiem ASV ražotajiem militārajiem automobiļiem DODGE – WM 300, PSRS izgatavotais universālais furgons KFU-1 uz GAZ 66-05 bāzes, iespaidīgais padomju pilnpiedziņas bruņutransportieris BTR-152, kā arī Vācijas Demokrātiskajā Republikā ražotais sanitārais furgons ROBUR – LO 2002 AFC.

Vairāk informācijas par militārajiem spēkratiem:

  • VOLVO-L3154: paaugstinātas caurgājamības pilnpiedziņas (6×6) kravas automobilis ar 3 tonnu kravnesību, radīts bruņoto spēku vajadzībām 50-tajos gados Zviedrijas autobūves uzņēmumā „VOLVO”.
  • DODGE-WM 300:  vaļējs (cargo) 1 tonnīgs kravas automobilis, ražots militārām vajadzībām laika periodā no 1946.gada līdz 70-to gadu sākumam – „CHRYSLER Corp.” rūpnīcā ASV.
  • KFU-1:  universālais furgons aprīkots ar radiotehniskajiem sakaru un vadības līdzekļiem, montēts  uz pilnpiedziņas kravas a/m GAZ – 66-05 bāzes.
  • BTR-152: pilnpiedziņas bruņutransportieris, PSRS militāro struktūru bruņojumā to pieņēma 1950.gadā. Vēlāk bruņutransportieri modernizēja un sāka ražot uz ZiL – 157 bāzes. Bruņutransportieris bija paredzēts 17 karavīru pārvadāšanai, bruņots ar 7,62 mm ložmetēju un aprīkots ar radiostaciju.
  • OBUR-LO 2002 AFC: sanitārais furgons – dezaktivācijas  kamera uz militārā pilnpiedziņas kravas automobiļa ROBUR šasijas. Tos ražoja Vācijas Demokrātiskajā Republikā no 1973.gada.

Rīgas Motormuzeja ekspozīcijas filiāle Bauskā

Bauska, Via Baltica pagrieziens uz Mežotni

Muzeja darba laiks: katru dienu, pulksten 10:00 – 18:00

Tālrunis: 67025887

E-pasts: bauskainfo@motormuzejs.lv

www.motormuzejs.lv

Saistītās tēmas: automašīnasizstāde

Izsaki savu viedokli