Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Šajā nedēļas nogalē, 25. un 26. janvārī, pasaulē populārās „Rails Girls” programmēšanas apmācībās Rīgā piedalīsies 50 dāmas no visas Latvijas. „Rails Girls” ir starptautiska kustība, kuras mērķis ir iedrošināt sievietes iesaistīties tehnoloģiju pasaulē, sniedzot tām teorētiskas zināšanas, kā arī praktisku pieredzi interneta aplikāciju veidošanā.

Pēc divu dienu „Rails Girls” semināriem dalībnieces būs apguvušas „Ruby on Rails” programmēšanas pamatus, kas turpmāk ļaus pašām attīstīt dažādas idejas, kurās nepieciešamas programmēšanas zināšanas. Semināra programma iekļauj pilnu interneta aplikācijas izstrādes ciklu – no ieceres līdz pašu rakstītai programmatūrai. Klātienē, protams, būs iespēja iepazīties, dalīties pieredzē un smelties iedvesmu, kā īstenot savas idejas.

„Šādas apmācības, pirmkārt, veicina sieviešu pašapziņu un lauž stereotipus, ka tehnoloģiju joma ir piemērota tikai vīriešiem. Otrkārt, ceru, ka seminārā iegūtās zināšanas palīdzēs īstenot uzņēmējdarbības idejas, ļaujot sevi pierādīt sev vēlamajā jomā,” komentē Lattelecom komercdirektore Kerli Gabriloviča.

„Interneta aplikācijas kļūst par arvien nozīmīgāku mūsu ikdienas sastāvdaļu, un to izmantošana paver iespēju ikvienam realizēt un izplatīt savas idejas. Mūsu mērķis ir parādīt arī Latvijas aktīvajām un drosmīgajām sievietēm, kā viņas var šīs iespējas izmantot saviem mērķiem – ne tikai kā interneta lietotājas, bet arī tā satura radītājas”, komentē „Rails Girls” pasākuma Rīgā galvenā organizatore Zane Baranovska no eBIT.

Apmācības norisinās divas dienas un ir bez maksas. Rīgas „Rails Girls” pieteicās 156 pretendentes, taču iespēju apgūt programmēšanas pamatus ieguva 50 no tām.

Capture

Saistītās tēmas: rails girls

Izsaki savu viedokli