Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 4. oktobrī, plkst. 15 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ar vieslekciju «Large Hadron Collider – Status and Plans» uzstāsies Eiropas kodolpētniecības centra CERN (Conseil Europeen pour la Rechercle Nucleaire) Daļiņu kūļu izpētes nodaļas (Beams Department) vadītājs Dr. Paul Collier.

Šī ir pirmā CERN pētnieku vizīte Latvijā, kuras laikā tiks lasīta lekcija arī studentiem. Darbs pie lekcijas plānošanas sākās šā gada jūnija sākumā – pēc tam, kad vizītē uz CERN bija devušies 18 dažādas nozares pārstāvoši RTU doktorantūras studenti.

Lekcija notiks 4. oktobrī plkst. 15 RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes ēkā, Āzenes ielā 14/24, Rīgā, 101. auditorijā. Lekcija notiks angļu valodā, to var apmeklēt ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Pieteikšanās – aizpildot elektronisko pieteikuma anketu http://ej.uz/CERN_PaulCollier

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis norāda: «Par sadarbību ar RTU kā daudznozaru tehnisko universitāti ar augstu zinātnisko un pētniecības kapacitāti arvien lielāku interesi izrāda pasaules vadošie pētījumu centri un institūti. Šāda sadarbība labvēlīgi ietekmē ne vien universitātes studiju kvalitāti, bet arī visas valsts zinātnisko potenciālu. Jo vairāk kopīgu projektu tiks realizēts, jo lielāks būs pienesums Latvijas zinātnei un tautsaimniecībai.»

Dr. Collier  savā lekcijā stāstīs par Lielā hadronu pretkūļu paātrinātāja (LHC)  izveidošanu, tagadējo darbību un nākotnes iecerēm. Klātesošie tiks iepazīstināti ar tehniskās, vadības un darbības problēmām LHC lietošanā un veidošanā.

Tiks aprakstīts pašreizējais stāvoklis un darbības pārtraukšana, kā arī sagaidāmās perspektīvas, kad LHC atsāks darbību 2015. gadā. Jauninājumu plāns jau ir izstrādāts un Dr. P. Collier iepazīstinās ar galvenajām izmaiņām, kas tiks veiktas. Tāpat tiks runāts par pētījumiem, kurus ir paredzēts veikt un kā tie tiks nodrošināti.

Dr. P. Collier Rīgā viesosies no 2. līdz 5. oktobrim un viesošanās laikā tiksies ar RTU vadību, kā arī apmeklēs jauno RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā, viesosies laboratorijās un tiksies ar RTU Tehniskās fizikas institūta pārstāvjiem.

RTU_CERN_foto

Izsaki savu viedokli