Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Viens no skaļākajiem jaunumiem pēc vakar notikušas Apple WWDC prezentācijas, viennozīmīgi ir 15.4 collu MacBook Pro klēpjdatori ar Retina displejiem, kas nodrošina ievērojamu izšķirtspēju – 2880×1800 pikseļi.

Līdz ar gigantiskās izšķirtspējas displeju, ierīce ir kļuvusi slaidāka – tā ir nieka 1.8 centimetrus bieza un sver 2.02 kilogramus. Jaunajos MacBook Pro Apple ir nolēmuši iespēju robežās atturēties no kustīgām detaļām, tādējādi cietā diska vietā ierīces var lepoties ar flash tipa atmiņu, kas atkarībā no konfigurācijas pieejama 256 līdz 768 gigabaitu ietilpībās, šie portatīvie datori nav aprīkoti ar diskdziņiem. Ierīces dzesēšanas sistēma ir pārstrādāta, lai būtu ievērojami klusāka.

Protams, atjauninātas arī komponentes – maksimālajā konfigurācijā datoru iespējams aprīkot ar 2.7 gighercu četru kodolu Intel Core i7 centrālo procesoru, 16 gigabaitu operatīvo atmiņu, kā arī Nvidia GeForce GT 650M grafiku, kurai ir viena gigabaita GDDR5 atmiņa. Sākuma komplektācijā tiek piedāvāts 2.3 gigahercu četru kodolu Intel Core i7 procesors un 8 gigabaitu operatīvā atmiņa.

No pieslēgvietu klāsta, šis dators var lepoties ar 2x Thunderbolt, 2x USB 3.0, HDMI, audio izeju, kā arī SDXC atmiņas karšu lasītāju, atsevišķi iespējams iegādāties Thunderbolt – gigabita interneta un Thunderbolt – FireWire pārejas. Iebūvētais akumulators ar vienu uzlādes reizi spēj nodrošināt nepārtrauktu līdz pat septiņu stundu sērfošanu tīmeklī, kā arī līdz pat 30 dienas gaidīšanas režīma.

Sākuma komplektācijas MacBook Pro ar Retina displeju tiek piedāvāts par 2199 ASV dolāriem, paredzams, ka Latvijā šāda datora cena varētu būt ap 1500 latiem. Jaunie MacBook Pro pie mums varētu nonākt tuvākā mēneša laikā.

Saistītās tēmas: applemacbook proportatīvie datori

Izsaki savu viedokli