Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Teksasas Universitātei ir izdevies radīt ekrānu sistēmu, kas var lepoties ar pasaulē augstāko ekrāna izšķirtspēju – 307 miljoniem pikseļu. Šī iespaidīgā ekrānu sistēma 10,3 x 2,4 metrus liela, un tā ir veidota no 75 LCD monitoriem. Šim apbrīnojamajam izstrādājumam ir dots nosaukums Stallion. Sistēma sastāv no 75 Dell 30 collu LCD monitoriem, kas ir izvietoti 15 kolonnās (katrā no tām ir 5 monitori), un katra sistēmā iestrādātā ekrāna izšķirtspēja ir 2560 x 1600 pikseļi, tādējādi kopējā sistēmas izšķirtspēja ir 307 200 000 pikseļu, kas ir ļoti iespaidīgs rādītājs.

Protams, ka šādas ekrāna izšķirtspējas nodrošināšanai ir nepieciešama arī ļoti liela datora jauda, tādēļ Teksasas Universitāte šo ekrānu kopumu ir pieslēgusi pie patiešām jaudīgas datorsistēmas: tai ir 100 procesoru kodoli, 108 GB operatīvās atmiņas, kā arī 36 GB grafiskās atmiņas.

Stallion izstrādātāji ir Teksasas Universitātes sastāvā ietilpstošais Teksasas progresīvās skaitļotāju tehnikas centrs jeb TACC, un šī ekrānu sistēma tiks lietota sarežģītu pētījumu veikšanai.

Izsaki savu viedokli