Aktuāls

Aizvadītās nedēļas nogalē Reinis Nitišs guva kārtējos punktus Eiropas rallijkrosa čempionātā Nīderlandē. Startējot Super 1600 klasē, sportists izcīnīja 14. vietu un saņēma trīs kopvērtējuma punktus.

Nīderlande bija trešais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms, kurā Reinis ir piedalījies un visos ir gūti ieskaites punkti.

Vēl pirms nedēļas Nitišs startēja Eiropas čempionāta posmā Beļģijā. “Trase bija interesanta, tomēr jau uzreiz kļuva skaidrs, ka izšķirošā nozīme te būs mašīnas jaudai”, komentē Nitišs.

Galvenais mērķis Beļģijā bija iekļūt C finālā. Laika kontrolē Nitišs  – divdesmitais. Starts uz asfalta izdevās labi un pirmajā braucienā Reinis finišēja 14tais savā klasē.  Otrajā braucienā, startējot nu jau starp spēcīgākajiem braucējiem, finišā Reinis bija trīspadsmitais. Veiksmīgs starts izdevās arī trešajā braucienā, kur Nitišs spēja pakāpties jau līdz divpadsmitajai vietai.

C finālā Reinis Nitišs startēja 4.vietā, no otrās rindas aizbraucot pirmais, bet pietrūka nieka 10 centimetru –  sāncenša auto nedaudz aizķēra Nitiša mašīnu, atstājot to līkuma ārmalā. Finišu Reinis Nitišs sasniedza sešpadsmitais un ieguva vienu ieskaites punktu.

Jau pēc nedēļas sekoja nākamais Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Nīderlandē.

“Kvalifikācijā un treniņos, īpaši  daudzajos trases asfalta līkumos pārāk spoži negāja, savukārt uz grants seguma mana mašīna bija gana konkurētspējīga”, neslēpj Reinis.

Pirmajā braucienā Nitišam izdevās “izcelt” startu, bet pirmajā līkumā auto izlidoja no trases. Par spīti zaudētajam laikam, jēkabpilietis finišēja 17ais. Pārējos divos braucienos Reinis uzvarēja, izcīnot 15.un 12.vietu, kas deva iespēju C finālā startēt no pirmās vietas un šo braucienu uzvarēt.

Tālāk – starts B finālā. “Gāja smagi, sita un dauzīja,” atzīst Reinis. Sportists no  pēdējām rindām pirmo trases līkumu sasniedza ceturtais, taču,  nepaspējot pārkārtoties no līkuma ārmalas, Nitiša auto saņēma spēcīgu sitienu un tika izmests no trases drošības smiltīs, no kurām laukā tikt neizdevās.
Reinis Nitišs šajā pomsā  izcīnīja 14. vietu un saņēma 3 kopvērtējuma punktus.

Sportists ir apmierināts ar savu sniegumu – Eiropas spēcīgāko rallijkrosa braucēju konkurencē visās trīs debijas sezonas sacensībās ir gūti punkti, izcīnot divas 16.un vienu 14.vietu.

Reinis Nitišs plāno startēt arī atlikušajos divos Eiropas rallijkrosa čempionāta posmos, kas notiks septembrī Somijā un Vācijā.

Jāatgādina, ka šogad Reinis Nitišs ar atzīstamiem panākumiem ir startējis arī autosporta attīstības projekta O!kartes Autosporta akadēmija ietvaros, ne vien iekļūstot finālistu rindās, bet esot visātrākajam starp pusfināla braucējiem Bauskā, Mūsas trasē.

Reinis Nitišs pateicas par atbalstu XLtransports, Ošukalns, Brēķu studenti, INOS, saviem mehāniķiem, draugiem un ģimenei.

Saistītās tēmas: autoautosports

Izsaki savu viedokli