Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Latviešu kompānija Real Sound Lab, kuras radīto revolucionāro skaņas uzlabošanas sistēmu CONEQ portāls BOOT.Lv apskatīja šī gada martā, laikā no 18. līdz 19. novembrim ir piedalījis augsto tehnoloģiju konferencē un kontaktbiržā VentureWire Technology Showcase Silīcija Ielejā, Kalifornijā. Tādējādi Real Sound Lab ir kļuvuši par pirmo latviešu ražotāju, kas ir piedalījies šajā prestižajā konferencē. Arī tur kompānijas izstrādātā skaņas koriģēšanas sistēma ir atstājusi labu iespaidu uz vairāku lielu uzņēmumu pārstāvjiem. Tradicionāli pasākumā piedalās uzņēmumi no ASV, taču šogad organizatori bija aicinājuši piedalīties arī 50 uzņēmumus no Eiropas. No jaunajām ES dalībvalstīm pasākumā bija pārstāvēta tikai Latvija. Kopumā VentureWire Technology Showcase piedalījās 125 uzņēmumi, tostarp tādi pasaulē pazīstami zīmoli kā Google, Hewlett Packard, Amazon, Nokia u.c.

Piedalīšanās pasākumā bija lieliska iespēja uzņēmumam demonstrēt savas izstrādnes lielāko pasaules augsto tehnoloģiju uzņēmumu vadībai, kā arī tikties ar investoriem, riska kapitāla fondu pārstāvjiem un specializēto tehnoloģiju presi. Divpusējo tikšanos laikā, kas ir ierasts kontaktbiržu biznesa pārrunu modelis, Real Sound Lab ticies ar Hewlett Packard, Nokia, Motorola un mikroshēmu izstrādātājiem Sun Microsystems un Qualcomm, kā arī citiem. „Viens no perspektīviem sadarbības klientiem ir viens no lielākajiem ASV plaša patēriņa elektronikas interneta veikaliem Best Buy, kas mūs pasākumā uzmeklēja, lai pārrunātu iespējas pielāgot Real Sound Lab skaņas izlīdzinātāju plaša patēriņa tirdzniecībai. Interesanti arī, ka papildus prezentācijām un biznesa pārrunām, neoficiālā vidē izdevies uzsākt sarunas ar Dolby Laboratories pārstāvjiem,” stāsta uzņēmuma Real Sound Lab valdes priekšsēdētājs Viesturs Sosārs.

Uzņēmums Real Sound Lab ir izstrādājis un jau vairāk kā gadu veiksmīgi piedāvā tirdzniecībā patentētu un unikālu skaļruņu korekcijas tehnoloģiju. “Tehnoloģija ir unikāla ar to, ka ļauj ārpus laboratorijas apstākļiem novērtēt skaņas kvalitāti un koriģēt to, automātiski izlīdzinot nepilnības,” skaidro tehnoloģijas autors un idejas “tēvs” Raimonds Skuruls. Šī gada 20. novembrī Real Sound Lab skaņas izlīdzinātājs saņēma LIAA un Ekonomikas ministrijas Inovācijas balvu 2008.

Real Sound Lab tehnoloģija izmantota ne vien Latvijas mēroga pasākumu apskaņošanai (Koru Kari, Saulkrastu Džeza festivāls, Zvaigžņu lietus), bet arī Holivudas skaņu ierakstu studija MiCasa Multimedia Inc. Filmas Hellboy 2 skaņu celiņu ierakstījusi, izmantojot Real Sound Lab skaļruņu korekcijas tehnoloģiju.

BOOT.Lv video apskats: Latviešu izveidotā skaņas uzlabošanas sistēma tik tiešām strādā!

Izsaki savu viedokli