Aktuāls

”Apple TV” neatbalsta ”Dolby Atmos” un 4K saturu nevarēs lejupielādēt

Biroja tehnika

Vai motociklista tiesības ir katra vīra goda lieta? – Instruktora pieredzes stāsts par jauno motobraucēju paaudzi

Auto, Moto

”LG” izstrādā ne tikai lieliskus OLED televizorus, bet arī OLED lampas

Aksesuāri

”iPhone X” akumulators darbosies par divām stundām ilgāk kā ”iPhone 7 Plus”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar viedtālruni rokā jau no bērna kājas: ieteikumi vecākiem par pusaudžu aizraušanos ar viedierīcēm

Tālruņi, mobilās ierīces

LMT izstrādā militāro platformu “Viedsargs” Latvijas aizsardzībai

Sakaru pakalpojumi

Apgaismojums geimeriem paredzētajos gadžetos nav nekāds jaunums, tomēr pēdējā laikā datorspēļu entuziasti darbarīki iegūst nevis vienkāršu apgaismojumu, bet iespēju to regulēt dažādās krāsās. Šādas ierīces nu ietilpst arī Razer piedāvājumā. Šodien tuvām apskatīsim Razer Chroma spīguļu sēriju.

Razer Chroma sērijā ietilpst četras jau iepriekš pazīstamas ierīces, kuras apgādātas ar lietotāja pielāgojumu apgaismojumu: BlackWidow Chroma tastatūra, DeathAdder Chroma pele, Naga Epic Chroma bezvadu pele, kā arī Kraken 7.1 Chroma austiņas. Mūsu rokās nonākusi, tastatūra, austiņas un astainā pele.

IMG_7822

Razer Synapse 2.0 un Chroma apgaismojums

Ierīču vadība un iestatīšana norit, izmantojot Razer Synapse 2.0 programmatūru, kas ir ļoti labi nostrādāta un darbojas krietni stabilāk, ja salīdzinām to ar SteelSeries Engine. Visi iestatījumi tiek saglabāti mākonī, attiecīgi varam tiem ērti piekļūt no jebkura datora, pie noteikuma, ja ir pieejams interneta savienojums. Apgaismojumu iespējams iestatīt dažādos veidos, kā arī atsevišķus apgaismojuma veidus varam sinhronizēt starp ierīcēm. Austiņām regulējams izgaismotais Razer logo, pelei Razer logo un rullīša apgaismojums, savukārt visplašākās iespējas saņēmusi tastatūra. Tai varam regulēt kā apgaismojuma stiprumu, tā arī apgaismojuma krāsu katram taustiņam individuāli.

Zemāk pievienotajā galerijā varat aplūkot Razer Synapse 2.0 piedāvātās iespējas:

Ierīču apgaismojumu iespējams sinhronizēt (visām ierīcēm tas būs vienāds) šādos variantos:

  • viena konstanta apgaismojuma krāsa
  • elpojošs apgaismojums (pakāpeniski iedegās/nodziest)
  • apgaismojums ik pēc brīža pārslēdzas uz citu krāsu

Tastatūrai pieejama atsevišķi apgaismojuma režīmi, kā piemēram personalizētais, kas ļauj izvēlēties katra taustiņa krāsu, pieejami arī definēti iestatījumi biežāk izmantotajām spēlēm. Tāpat arī pieejams reaktīvais apgaismojums – taustiņš uz brīdi tiks izgaismots pēc tā piespiešanas, kā arī viļņa režīms, kurš, lai arī izskatās glīti, ikdienā nogurdina acis.

Plašāku priekšstatu par Razer Chroma gaismojuma iespējām iegūsi, noskatoties šo video:

Razer BlackWidow Chroma

Kā jau tas kārtīga datorspēļu entuziasta tastatūrai pienākas, Razer BlackWidow Chroma ir apgādāta mehāniskiem taustiņiem. Ja lielākajā daļā mehānisko tastatūru esam ieraduši sastapt kompānijas Cherry MX piedāvātos slēdžus, tad pie sava produkta slēdžu izstrādes ķērušies paši Razer. Kompānija izstrādājusi divus slēdžu tipus – zaļos un oranžos. BlackWidow Chroma tastūra pieejama ar abu tipu slēdžiem, mums piegādātā aprīkota ar zaļiem, kuriem ir kā jūtama, tā dzirdama taustiņa reģistrācija. Oranžie slēdži ir bez klikšķa, kā arī tiem nepieciešams mazāks spēks – 45 grami pret 50.

Capture

Kā norāda paši Razer, tad viņu izstrādājiem taustiņiem ir mazāks gājiens līdz reģistrācijai, kā arī tie ir ilgmūžīgāki. Ja parasta mehāniskā slēdža mūžs ir aptuveni 50 miljoni klikšķu, tad Razer tie ir 60 miljoni. Ja salīdzinām ar Cherry MX slēdžiem, tad Razer zaļajiem alternatīva varētu būt Cherry MX zilās krāsas slēdži. Abiem nepieciešams identisks spēks, tomēr Razer slēdžu klikšķa reģistrēšanas punkts ir par o.1 milimetru augstāks (reģistrēšana notiks ātrāk), tāpat arī mazāks ir klikšķa atiestatīšanas attālums, kas ļaus ātrāk veikt viena taustiņa vairākus klikšķus.

Ja tava tastatūra jau ir aprīkota ar mehāniskajiem taustiņiem, es šaubos vai jutīsi ļoti lielu atšķirību starp Cherry MX zilajiem un Razer zaļajiem slēdžiem. Vislielāko efektu jutīsi pārejot no parastās tastatūras. Atšķirība ir patiešām milzīga un stipri šaubos vai izmēģinot mehānisko tastatūru, vēlēsies atgriezties pie parastās. Šeit gan jāņem vērā viens bet – mehāniskās tastūras, lielākajā daļā gadījumu būs krietni skaļākas, īpaši ar tiem slēdžiem, kuriem ir klikšķis reģistrācijas brīdī.

Klaviatūra aprīkota ar pieciem makro taustiņiem, kā arī funkciju taustiņu rindā, visiem taustiņiem, piešķirtas sekundārās darbības, kuras varam aktivizēt reizē nospiežot izvēlēto taustiņu, kā arī fn, kas novietots blakus labajam alt taustiņam. Tā kā ikdienā tas nav diez ko ērti, tad es izvēlējos multimediju vadības iespēju piešķirt kreisajā pusē novietotajiem makro taustiņiem. Tad iespējams izšmaukt ar vienu klikšķi. Tastatūras labajā sānā novietota viena USB, kā arī audio pieslēgvietas, nepatīkami, ka USB pieslēgvieta novietota tik tuvu izceltajai klaviatūras apmalei, attiecīgi nav iespējams pievienot dažus gadžetus, kā piemēram atmiņas karšu lasītāju, jo tas ir par platu. Tāpat arī USB pieslēgvieta ir novietota pārāk tuvu audio ligzdām. Pašas tastatūras darbībai nepieciešama viena USB pieslēgvieta, taču, lai darbotos labajā sānā novietotās ligzdas, būs nepieciešams izmantot visus BlackWidow kabelī atrodamos spraudņus – 2x USB, kā arī audio.

Razer DeathAdder Chroma

Razer DeathAdder ir viena no leģendārākajām geimeru pelēm, pirmā šī produkta versija tika izlaista tālajā 2006. gadā. Šajā laikā piedzīvotas izmaiņas optiskajā sensorā, kā arī mazas vizuālas pārmaiņas un saņemti neskaitāmi apbalvojumi, novērtējot Razer DeathAdder kā vienu no labākajām geiminga pelēm. Ja pirmā DeathAdder versija bija aprīkota ar 3G paaudzes sensoru, kurš nodrošināja 1800 DPI, tad Razer DeathAdder Chroma var lepoties ar 4G sensoru un 10000 DPI. Jāņem gan vērā, ka DPI neietekmē peles precizitāti, bet gan jūtīgumu.

Razer DeathAdder Chroma kabelis ir paslēpts auduma zeķē, tomēr joprojām ir pietiekam plāns un elastīgs, lai netraucētu. Pele aprīkota ar diviem papildus taustiņiem, kas novietoti labajā sānā un ir ļoti parocīgi un ērti izmantojami. Ja runājam par pašas peles ērtumu un ergonomiku, tad tas, protams, ir ļoti subjektīvs rādītājs. Es vienmēr esmu bijis diezgan lielu peļu piekritējs un lai arī biju izmēģinājis teju visas populārākās datorpeles, Razer DeathAdder tā arī manā plaukstā nebija nonākusi. Jāatzīst, ka pēc vairāk nekā divu nedēļu testēšanas, man šī šķiet viena no ērtākajām geimeru pelēm.

Razer Kraken 7.1 Chroma

Šīs USB austiņas aprīkotas ar izvelkamu mikrofonu, kurš paslēpts kreisās austiņas korpusā. Mikrofona galā paslēpts taustiņš tā izslēgšanai. Tas ir tik nemanāms, ka pirmajā reizē to biju nospiedis nejauši un domāju, ka mikrofons atdevis galus. Austiņu spilveni veidoti no ādas un nodrošina diezgan iespaidīgu skaņas izolāciju. Līdzīgi kā citiem šīs sērijas pārstāvjiem, arī austiņu kabelis ietērpts auduma zeķē. Austiņu darbībai nepieciešama viena USB pieslēgvieta. Diezgan noderīga funkcija ir austiņu kalibrēšana, kas ļauj pielāgot 7.1 skanējumu savām sajūtām. Papildus tam ir pieejams ekvalaizers, iespēja regulēt skaļuma līmeni, kā arī 7.1/2.0 režīmu dažādām aplikācijām, kā arī regulēt mikrofona apkārtējo trokšņu slāpēšanu un attīrīt ienākošo balss saziņu.

Ja runājam par skanējumu, tad 7.1 efekts protams nestāv tuvu Razer Tiamat 7.1 piedāvātajam, tomēr virtuālā telpiskuma efekts ir jūtams un ir visnotaļ labi izmantojams datorspēlēs. Austiņas nodrošina tīras un dzidras augstās un vidējās frekvences, tomēr ir jūtams uzsvars uz zemajām frekvencēm, kas spēlēs izceļ dažādus šāvienus un sprādzienus, avārijas utt. Ja ieslēgsi Synapse 2.0 pieejamo Bass Bosst iestatījumu, tad ir garantēts, ka austiņas kārtīgi izkratīs tavas bungādiņas. Patīkami tas, ka pat pie maksimālā skaļuma nav novērojami absolūti nekādi traucējumi.

Lai arī Razer Kraken 7.1 Chroma diezgan cieši pieguļ ausīm, tās nejūtas nospiestas pat pēc ilgākas geiminga sesijas. Kā par brīnumu, austiņas ir ērtas arī briļļu lietotājiem, tiesa šādā gadījumā nedaudz pasliktinās skaņas izolācija.

Ierīču cena

Razer interneta veikalā Chroma sērijas pārstāvji tiek piedāvāti par šādām cenām:

Saistītās tēmas: razer

Izsaki savu viedokli