Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Raspberry Pi ir maza izmēra, vienkāršas uzbūves dators, kas debiju piedzīvoja 2012. gada februārī. Jau no paša sākuma izstrādājums iemantoja visai lielu popularitāti, pārdodot aptuveni 700 ierīces katru sekundi.

Kaut arī ierīces pārdošanas intensitāte ir sarukusi, tā realizācijas apjomi turpina kāpt, tagad sasniedzot 3,8 miljonus pārdotu Raspberry Pi datoru, liecina Raspberry Pi Foundation sniegtā informācija. Turklāt nebūtu pareizi apgalvot, ka tuvojas ierīces norieta laiki, jo laika posmā no šā gada jūlija līdz oktobrim ir pārdoti vairāki simti tūkstošu šo ierīču.

Šāds sasniegums ir pārsteidzis ne tikai tehnoloģiju pasauli, bet arī ierīces izstrādātājus, kuri sākumā cerējuši pārdot līdz 10 tūkstošiem šo ierīču. Tagad izstrādātāji cer, ka ierīces realizācijas apjomi līdz gada beigām sasniegs 4 miljonus eksemplāru.

35 dolārus dārgais dators ir ļāvis entuziastiem izveidot visdažādākos projektus, sākot no savu planšetdatoru un viedtālruņu izveides, beidzot ar privātu mākoņdatošanas servisu un uzvelkamu ierīču izveidi.

Jāatzīmē, ka Raspberry Pi izstrādātāji, laikam ritot, ir attīstījuši savu lolojumu. Nepilnu trīs gadu laikā tas saņēmis dubultotu operatīvās atmiņas apjomu, bet jaunākais uzlabojums ir dubultots USB pieslēgvietu skaits.

Raspberry-Pi-Model-B

Saistītās tēmas: raspberry pi

Izsaki savu viedokli