Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Britu tradicionālais ražotājs Land Rover Ņujorkas auto izstādē prezentēs Range Rover un Range Rover Sport atjauninātās versijas, kas ieguvušas gan vizuālus, gan arī tehniskus uzlabojumus. Sāksim ar klasiskāko Range Rover, kas jaunākajā paaudzē tirdzniecībā ir jau kopš 2001. gada, tādēļ nav brīnums, ka tas beidzot ieguvis pamatīgu feisliftu.

Lai saglabātu apvidus auto eleganto dizainu, izmaiņas, protams, nav pārāk uzkrītošas – priekšā tie ir jauni lukturi, citādāks radiatora režģis un modernāks buferis ar citādāk novietotiem miglas lukturiem.

Savukārt sāni un aizmugure ieguvuši izmainītas gaisa atveres ar diožu virziena rādītājiem, jaunus diožu lukturus un nedaudz pārstrādātu aizmugurējo buferi. Pamanāmākie tehniskie uzlabojumi atrodami zem dzinēja pārsega – tur būs atrodami divi jauni piecu litru V8 benzīna agregāti, vienas ar, bet otrs bez kompresora. Bāzes versija tādējādi attīstīs 375 zirgspēkus un 508 Nm, savukārt ar kompresoru rādītāji palielināsies līdz 510 Zs un 625 Nm.

Jāatzīmē, ka šādi paši dzinēji tiks uzstādīti arī sportiskākajam Range Rover Sport modelim un abos modeļos to ieskrējiens no vietas līdz 96 km/h būs 5,9 sekundes jaudīgākajai un 7,2 sekundes bāzes versijai. Abi dzinēji jaudu līdz riteņiem nogādā caur sešu pakāpju automātisko pārnesumkārbu.

Interjers ieguvis plašāku modernizāciju – jaunu 12 collu TFT ekrānu, jaunu ātrumpārslēgu, uzlabotu stūres ratu, kvalitatīvāku ādas apdari un atjautīgāku navigācijas sistēmu. Lieki piebilst, ka visas salona detaļas, kuras lielākajai daļai modeļu ir plastmasas, ir apšūtas ar augstvērtīgu ādu.

Range Rover Sport āriene ieguvusi izmainītu radiatora režģi, lukturus ar eņgeļacīm un modernizētu buferi, pieskaņojoties lielā brāļa Range Rover izmaiņām. Tāpat kā parastais RR arī Sport versijas sānu atveres piedzīvojušas nelielas izmaiņas.

Arī Sport interjeru tagad rotā augstvērtīga un plaša ādas un koka apdare, jauns stūres rats un aiz stūres novietotas lāpstiņas kompresora versijai. Jāatzīmē, ka Eiropas versijas dzinēju gammā noteikti būs iekļauts arī vismaz viens dīzeļdzinējs. Cenas un precīzs iznākšanas datums vēl nav izziņoti.

Izsaki savu viedokli