Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

RAMDrive ir ātrāks par jebkuru pieejamo cieto disku, un, to pareizi izmantojot var palielināt daudzu lietojumprogrammu ātrumu.
Kas tad īsti ir RAMDrive? Tas ir virtuāls cietais disks, kurš tiek formatēts uz jūsu datora RAM.
Visbiežāk RAMDrive izmanto:

 • Datubāzēm
 • IE Cache failiem
 • Audio Video apstrādei
 • Spēlēm
 • TEMP failiem
 • WEB serveru cache failiem
 • Kā arī citām lielus resursus pieprasošām programmām.

Priekš Windows 2000; Wondows XP ir divas labas emulējošās programmas. Aplūkosim abas.

1. VARIANTS

   Neslikts RAMDrive, ko piedāvā pats Microsoft, vienīgi tā maksimālais izmērs var būt līdz 32MB. Perfekts lai uz tā glabātu IE (Internet Explorer) Cache failus – tas noteikti paātrinās IE darbību.

   Solis Nr.1.
Jāsāk ar to, ka downloadējam failu Ramdisk – priekš W2K & WXP šeit… (Uz W9x neesmu mēģinājis). P.S. – Šis RAMDrive paredzēts līdz 32 MB liela diska veidošanai.

   Solis Nr.2.
Pēc faila downloadēšanas, atzipojam to kādā folderī, kur neviens neiedomāsies gramstīties ar saviem zaglīgajiem pirksteļiem.

   Solis Nr.3.
   Atveram Control Panel -> Add Hardware -> Izvēlamies (Yes I have Added device) -> Add A New hardware -> Install Harware Manually -> Show All Devices -> Have Disk (Un norādām *.inf atrašanās vietu. Un tad tik atliek spiest next; next…. (prieksh WinXP, iespējams, ka W2K nedaudz atšķiras.

   Solis Nr.4.
Kad RAMDrive pieinstalēts, nepieciešams uzstādīt maksimālo diska lielumu, jo defaultā instalācija veido – 1MB lielu disku. Jārīkojas šādi: Start -> Run -> regedit.
Atrodam HKEY_LOCAL_MACHINESystemCurrent Control Set Services RamdiskParameters. Šeit varam pamainīt diska nsoaukumu („Drive Letter”) standartā tiek definēts kā Z: disks – varam nomainīt tā simbolu pret citu.
   Noteikti pamainām diska izmēru (“Disk Size“) uz „1f00000” – šis lielums ir maksimālais – konkrētajā gadījumā 32 MB.
   Pārrestartējam datoru.

   Solis Nr.5.
Lai paātrinātu IE, to atveram un dodamies uz Tools -> Internet options -> Temporary Internet Files -> Settings -> Move Folder un norādām RAMDrive. Pēc šīs darbības norādām (“Amount Of Disk Space To Use“) – pēc manām domām ar 5MB pilnībā pietiek, lai kešotu IE failus, pārējie 25MB paliek Dowloadu kešošanai. Lai nu kā mēs varam uz RAMDrive glabāt ne tikai IE cache failus, bet arī citas programmas, atliek vienīgi atcerēties pāris lietas…

!!!UZMANĪBU!!!

 • Šis process maksimālajā uzstādījumā izmanto 32MB no RAM – pats Windows izmanto apmēram 70MB, tāpēc ieteicams šo funkciju lietot tikai tad, ja jums ir vairāk par 128MB RAM.
 • Ieteicams atcerēties, ka faili, kas noglabāti uz RAMDrive pēc pārrestartēšanas vai datora izslēgšanas pazūd un vairs nav atgriezeniski, jo netiek veidots „Image” fails.
 • Visi faili, kuri izdzēsti no RAMDrive NESAGLABĀJAS „Recycle Bin” un tāpēc šis process nav atgriezenisks.

2. VARIANTS

   Solis Nr.1.
Downloadējam failu RAMDiskNT šeit… – paredzēts W2K & WXP.

   Solis Nr.2.
Palaižam instalācijas paketi *.msi, sekojam norādijumiem – tra ta tā.

   Solis Nr.3.
Dažiem datoriem nepieciešams restart, bet savā ziņā ir pēc katra paša iesaktiem, es iesku tomer restart…
   Salīdzinoši ar iepriekšējo variantu, šis ir apgādāts ar samērā elementāru grafisko interfeisu un savām – indivudālājām papildus fīčām kā:

 • Pārskatāms un samērā elementārs interfeiss.
 • Dokumentācija
 • Iesēja veidot lielāka izmēra RAMDrive, bet tas, protams, ir atkarīgs no jūsu datorā instalētā RAM.
 • Iespēja saglabāt uz RAMDrive atrodošos failus kā Image failu pie restarta vai izslēgšanas, un automātikā Image ielāde.

   Solis Nr.4.
Palaižam ieinstalēto programmu, un skatāmies, kas mūsu acīm atrodams. Atpazīstam tādas lietas, kā diska nosaukumu un diska izmēru, kura minimālais izmērs ir 5MB.
    Pastāv viens obligāts nosacījums, ka Image failam obligāti jāatrodas uz C: diska savādāk, rodas problēmas ar tā automātisko ielādi. Image fails jānorāda viens un tas pats gan save, gan load opcijās, jo savādāk kā gan jūs varēsiet atvērt neeksistējošu failu. Iesaku izmantot arī Auto Save funkciju, ja nu gadīmjumā jūsu dators pēkšņi uzkaras – tādā gadījumā jums būs saglabāta pēdējā informācija – laiak sprīdi, kad notiek Auto Save var norādīt…

   Ja man RAM būtu apmēram 1GB, es noteikti 800MB nodefinētu par RAMDrive un uzinstalētu savu mīļāko spēli, kas pašlaik ir vecais labais Quake 3 Arena, bet sakarā ar to, ka gaume man bieži mainās, nezinu, kura būs tā nākamā laimīgā. Kāds mans paziņa to realizēja dzīvē -uzinstalēja savu spēli uz RAM, rezultāts – spēle vienkārši LIDO… es personīgi RAMDrive, kurš ir 41Mb liels izmantoju, lai uz tā turētu FTP serveri un oDC. Protams, cik cilvēku tik variantu, ko tur glabāt.

   Pastāv tikai maza problēmiņa, šis RAMDrive ir 30 dienu Trail Versija, domāju, ja kāds centīgs cilvēks, kuru patiešām ir ieinteresējusi šī iespēja pacenstīsies atrast crack vai serial… ;)

ES, atbildību par to, ja jums kaut kas noiet greizi RAMDisk uzstādīšanas vai konfigurēšanas gaitā – NEUZŅEMOS man viss rūc un dūc, tā kā experimentējiet droši… Lai Weicas… :P

Izsaki savu viedokli