Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Jūrmalā ar Jāņa Vorobjova (Vorobjovs Racing) uzvaru noslēdzās Latvijas rallija čempionāta (LRČ) pēdējais posms Rallijs Latvija 2013. Otrajā vietā, uzvarētājam zaudējot 44,89sek, ierindojās tukumnieks Jānis Feldmanis, kurš tikai par 2,32sek apsteidza trešajā vietā esošo igauni Kasparu Koitlu (ASRT).

Cīņa par uzvaru izvērtās notikumiem bagāta. Pirmās dienas līderis Jari Ketomā (JŪRMALA-DMACK.COM) vispirms pieļāva kļūdu un zaudēja līderpozīcijas igaunim Sīmam Plangi (ASRT). Vēlāk cenšoties kļūdu labot, viņš pieļāva vēl vienu un bija spiests izstāties no sacensībām. Lai gan Plangi novadīja ralliju līdz drošam iznākumam un pirmajai vietai finišā, viņa automašīna neatbilda tehniskajiem noteikumiem un komisāru žurija lēma par autosportista diskvalifikāciju.

rallytalsiatklasanastarts-43329553

„Šis bija sagatavošanās un pieredzes gūšanas gads. Arī šodien, par uzvaru nedomājām, jo konkurenti bija objektīvi spēcīgāki,” pēc uzvaras pieticīgs bija Vorobjovs, kurš uzvarēja ne tikai absolūtajā vērtējumā, bet ieguva arī N4 grupas uzvarētāja kausu saņēma jau trešajā rallijā pēc kārtas. Jānis Vorobjovs saņēma arī Latvijas rallija leģendas Aleksandra Karamiševa ceļojošo kausu, kas tiek pasniegta latvietim, kurš LRČ pēdējā grunts ātrumposmā uzrāda ātrāko rezultātu.

„Šis bija lielisks rallijs ar spraigiem sportiskajiem pavērsieniem tā gaitā. Esmu apmierināts, ka jaunās rallija ekipāžas R2 grupā negrieza ceļu ārvalstu viesiem un cerams jau pavisam tuvā nākotnē tieši tās būs Latvijas rallija flagmaņi. Īpašs prieks, ka rallija kalendārā izdevās atgriezt arī leģendāro Kārļu ātrumposmu Cēsīs. Parādījām, ka rallija tradīcijas Cēsīs joprojām ir dzīvas,”pēc rallija norises gandarīts ir tā rīkotājs Jānis Krastiņš.

R4 grupā uzvarētāju laurus plūca Jānis Feldmanis, A+ grupā ātrākā izrādījās Aleksandra Grīvas (S.B.C. RALLY TEAM – 155.LV) vadītā ekipāža. Starp vientilta piedziņas automašīnām, R2 grupā savu pirmo uzvaru LRČ guva Kristaps Feldmanis (Okartes Autosporta Akadēmija), savukārt 2WD grupā finišu pirmie sasniedza viesi no Somijas, Marko Ūtela (JŪRMALA-DMACK.COM).

Noslēguma pasākumā tika aizvadītas arī vairākas izklaidējošas sacensības. Sešu komandu konkurencē par 2013. Gada Latvijas Rallija Čempionu Kartingu Kausaieguvējiem kļuva Jari Ketomā ar tautieti Marko Ūtela. Savukārt par Latvijas Rallija Čempionāta Mehāniķu Sacensību uzvarētājiem kļuva komandas D-Factory Racingmehāniķu duets.

Ar pilniem rallija rezultātiem varat iepazīties www.autorally.lv.

Saistītās tēmas: autosportsrallijs

Izsaki savu viedokli