Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Adobe programmas, piemēram, Photoshop, Illustrator vai InDesign, ir kļuvušas par sava veida standartu dizaina pasaulē. Tās ir gan populārākās, gan, ņemot vērā, ka nevienam konkurentam nav izdevies atkārtot tik bagātu datorgrafikas dizaina rīku un iespēju kopumu, arī labākās, ko pasaule spējusi piedāvāt dizaineriem un poligrāfiķiem.

Katra jauna Adobe programmatūras versija piedāvā jaunas iespējas un arvien inteliģentākus algoritmus attēlu apstrādei un citām tiešsaistes un poligrāfijas produktu dizaina iespējām. Tāpēc uzreiz jāuzsver, ka jaunākā Adobe dizaina programmatūras kopuma CS versija Adobe CC jeb Adobe Creative Cloud ir ievērojami pārsteigusi pasauli, jo līdztekus plašākām iespējām lietotājiem ir parādījušies divi svarīgi jauninājumi – jaunajā CC ir iekļauta mākoņskaitļošanas failu uzglabāšanas un koplietošanas vide, kā arī ievērojami ir mainījusies paša produkta pieejamība – tagad Adobe CC saimes produktus Photoshop, InDesign, Premiere un citus var nomāt, nevis tikai iegādāt kā atsevišķas plauktos stāvošas licenču un kompaktdisku kastītes.

Tomēr jāuzsver, ka jaunais, nomājamais CC nav tīmekļa aplikācija, kas pieejama pārlūkā, bet gan pilnvērtīga uz datora instalējama programmatūra. Mainījies ir tā iegādes veids, proti, ir jāmaksā ne vairs pilna produkta cena, bet gan nomas maksa par konkrētu periodu. Lietotāji gūst iespēju maksāt tikai par to periodu, kad viņiem šis produkts ir nepieciešams. Nomāt var gan visu Adobe datorgrafikas un videomontāžas programmatūru, gan atsevišķus produktus, kas, protams, ir lētāk, ja vajadzīga viena programma, bet izdevīgāk – ja dizainera ikdienas darbā nepieciešamas dažādas programmas.

Kā saņemt jauno Adobe CC

CC saimes produkti ir pieejami gan individuāliem lietotājiem, gan kā koplietošanas risinājumi, kurus uzņēmumi izvēlas saviem darbiniekiem, kas izstrādā dizaina projektus. Izvēloties CC, jau pašā sākumā jāpieņem lēmums, vai produkts ir nepieciešams individuālai lietošanai vai uzņēmuma darbā.

Individuāli lietotāji, kuri vēl nav reģistrējušies Adobe mājaslapā, reģistrējas un, izmantojot savu kredītkarti, iegādājas viena atsevišķa Adobe produkta vai visas produktu saimes mēneša vai gada abonementu. Pēc šā brīža programmatūru var lejupielādēt un lietot.

Savukārt uzņēmumu IT daļas vadītājs vai uzņēmuma vadītājs izveido galveno – pārvaldnieka –kontu, veic nepieciešamo iegādi un pievieno atbilstošos darbiniekus reģistrēto lietotāju komandai. Darbinieki uz savu e-pastu saņem uzaicinājumu autorizēties ar savu Adobe ID vai reģistrēties un pēc tam var lejupielādēt un lietot atļauto un nepieciešamo programmatūru.

Komandas risinājumam ir vairākas priekšrocības. Pirmkārt, mākoņskaitļošanas risinājums nodrošina komandai efektīvu darbu un projektu koplietošanu, turklāt projektus iespējams attālināti parādīt un saskaņot ar klientiem arī citās ierīcēs, piemēram, planšetdatoros. Otrkārt, uzņēmuma IT daļas vadītājam ir pieejama ērta iegādāto pakalpojumu vadība un tiesību piešķiršana nepieciešamajiem darbiniekiem. Arī rēķins ir viens, un visi autorizētie lietotāji atjauninājumus saņem automātiski.

Cik maksā Adobe CC

Latvijā šos produktus var iegādāties no Adobe sertificētiem izplatītājiem, kas izraksta vietējo rēķinu, un samaksāt eiro.

Patlaban Adobe piedāvā sekojošu akciju: laika posmā no 2.12.13 līdz 28.02.14, visi Creative Suite CS3, CS4, CS5, CS5.5, CS6 versiju lietotāji, kas pāries uz Creative Cloud for teams vai Creative Cloud for teams single app to varēs iegādāties par speciālo akcijas cenu, kā arī iegūs automātiski fiksētu akcijas cenu nākamā gada maksājumam:

Creative Cloud for teams: 479.88 EUR bez PVN (rekomendētā galalietotāju cena)

Photoshop CC: 215.88 EUR bez PVN (rekomendētā galalietotāju cena)

Illustrator CC: 215.88 EUR bez PVN (rekomendētā galalietotāju cena)

InDesign CC:  215.88 EUR bez PVN (rekomendētā galalietotāju cena)

Raksts tapis sadarbībā ar SIA TVG, korporācijas Adobe pārstāvi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā

image001

Saistītās tēmas: adobe

Izsaki savu viedokli