Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Daudziem no mūsu lasītājiem noteikti vēl spilgtā atmiņā ir Padomju laikos piekoptā cenzūra. Latvija par laimi komunistiskos laikus jau ir pārdzīvojusi, bet Ķīnas Tautas Republikas iedzīvotāji ar cenzūru sastopas katru dienu. Šajā valstī tiek cenzēts pilnīgi viss – pat piekļuve internetam Ķīnā ir stingri ierobežota. Tādēļ 3 entuziasti ir izveidojuši interesantu projektu ar nosaukumu China Channel, kura ietvaros ir izstrādāts Mozilla Firefox interneta pārlūkprogrammas papildinājums (add-on), kas lietotājam dod iespēju izbaudīt Ķīnas internetā valdošo cenzūru, neizejot no mājas. Kā China Channel papildinājums darbojas? Tas ir veidots uz Džeremija Gillika izveidotā Switch Proxy papildinājuma bāzes, un tas lietotājam piešķir Ķīnas IP adresi, tādējādi apmānot Ķīnas varas iestādes un liekot viņiem domāt, ka jūs esat no Ķīnas.

Ja jūs, lietojot Ķīnas IP adresi, uzklikšķināt uz kādas no nevēlamajām interneta lapām, jums uz 15 minūtēm tiek liegta pieeja visām interneta lapām, tomēr šajā gadījumā jums pietiek vien aizvērt interneta pārlūkprogrammu un ieiet tajā no jauna, un jums tik piešķirta jauna Ķīnas IP adrese…

Ja arī jūs vēlaties iejusties Ķīnas interneta lietotāju ādā, tad klikšķiniet šeit un uzstādiet savā datorā China Channel papildinājumu.

Izsaki savu viedokli