Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Vienā AMD rīkotā pasākumā bija iespēja apskatīt divas R600 videokartes, kuras tika saslēgtas CrossFire režīmā. Divas R600 varētu aizvietot kādu eļļas radiatoru, jo to izmēri un patērētā enerģija ir patiešām iespaidīga. Daudzi jau zina, ka R600 OEM tirgum paredzētās videokartes gabarīti būs visai iespaidīgi – 335 mm. Taču, lai šo videokarti pareizi uzstādītu ir nepieciešami brīvi vismaz 10 mm vairāk. Līdz ar to ir jārēķinās ar vismaz 345 mm, un, godīgi sakot, lielai daļai lietotāju ir pietiekoši kompakti datorkorpusi, kur šo videokarti fizikas nemaz nebūs iespējams ielikt.

Atgādināšu, ka Retail jeb „videokarte smukā kastītē” versija būs 241 mm gara. Taču tiem, kam nevajag ne smuku kastīti, ne pāris diskus un arī vadus ne, tie var ieekonomēt, pērkot OEM versiju, taču gabarīti uzliek zināmus ierobežojumus

Pievērsiet uzmanību arī barošanas bloka izmēriem. Tika noskaidrots, ka viena X2900 XTX videokartes patērēs 300W (+- 9%). Savukārt divas tādas videokartes patērēs attiecīgi 600W (+-9%). Ja pieņem, ka sistēmā var būt arī citas jaudīgas komponentes, tad 1 kW barošanas bloks šeit tīri labi iederas.

AMD paskaidroja, ka R600 tika aizturēts par pāris nedēļām, lai laistu apgrozībā uzreiz visu cenu segmentu DirectX10 videokartes t.i. R600, RV630 un RV610. Nvidia lielākais klupšanas akmens, pagaidām, ir draiveri, ko AMD cer izmantot, lai atgūtu zināmu daļu tirgus. Atgādināšu, ka Nvidia pati lētākā DX10 videokartes maksā 300$, taču aprīlī tā plāno laist apgrozībā vidējā cenu segmenta videokartes, kuras tiks bāzētas uz G84 kodola.

Izsaki savu viedokli