Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

HP Labs iesākumā bija tikai HP sadaļa, kas nodarbojās ar dažu prototipu veidošanu HP vajadzībām, bet nu tā ir izaugusi par pietiekami lielu kompānijas daļu, kas visās pasaules malās veic vairāk kā 400 dažādu pētījumu. Pluribus

Viena no trim galvenajām lietām, ko HP šobrīd izstrādā, ir Pluribus – vairāku projektoru sistēmu, kas uz sienas izveido vienotu attēlu. Līdzīgas sistēmas jau redzētas serveriem, kad tiek salikti vairāki standarta serveri, izveidojot klāsteri un apejot superdatoru lielās izmaksas un salīdzinoši mazās iespējas.

Pirmais, kas nāk prātā, ka varētu taču ieguldīt līdzekļus jauna, spēcīgāka projektora izveidē, bet šeit slēpjas zemūdens akmeņi. Pirmkārt jau seši standarta projektori pilnīgi noteikti lietotājam izmaksā mazāk nekā viens superjaudīgs (analoģiski kā divu 19 collu monitoru zemā cena salīdzinājumā ar 30 collu monitoru). Otrkārt, uzturēšana šādam projektoram ir lētāka – vai iedomājaties cik izmaksātu nomainīt superjaudīgu lampu vai labot kādu citu daļu lielas izšķirtspējas projektoram, cik reizes vairāk enerģiju patērētu viena liela lampa nekā sešas vai pat divpadsmit (šā brīža maksimālais sasniegtais klāstera projektoru skaits)? Kā lēš paši HP, projektoru klāstera izmaksas vien ir apmēram 10 līdz 15 reizes zemākas nekā spēcīgam projektoram (ja tāds būtu) – 6 līdz 10 tūkstošu vietā nāktos maksāt pat 100 tūkstošus.

Lai arī HP Labs University laikā tika demonstrēts tikai prototips, kas mājas kinozālē diez vai nonāktu kaut vai sava izskata dēļ, iespējas ir visai iespaidīgas. Ar standarta videokarti (šeit gan vairāk jāsliecas uz „ geimeru” kartēm, kas spēj dot pietiekami jaudīgu signālu) iespējams iegūt platekrāna attēlu, kas ir trīs reizes platāks kā standarta projektora piedāvātais. Iespējams rādīt venlaikus piecus vai pat vairāk dinamiskus attēlus – prezentācijā abās platekrāna malās bija pa diviem video, savukārt attēla centrālā daļa bija veltīt aX-Box 360 spēles spēlēšanai.

Žurnālistu vērtējumam tika piedāvāts apskatīt gan sešu projektoru veidotu platekrānu, gan standarta 4:3 izmēra attēlu, kas tiek salikts kopā no iepriekš minētajiem 6 projektoriem. Ieguvums tam visam ir tāds, ka tiek iegūts augstākas kvalitātes attēls, kas ļoti labi izskatās pat spilgtā apgaismojumā. Vēl viens ieguvums šim visam ir tāds, ka, aizsedzot vienu vai pat trīs projektorus, attēls joprojām paliek kvalitatīvs – tikai nedaudz tumšāks.

Kreisajā pusē viens no projektoriem izslēgts

Visu sešu projektoru attēli koncentrēti vienā punktā

Kā tas viss tiek panākts? Ar programmatūru un kalibrēšanas kameru. Tieši šo divu komponentu mijiedarbība ir tā, kas liek attēlam no nebaudāma un dubultojoša attēla pārvērsties par IMAX kvalitātes kinoseansu. Aptuveni astoņu sekunžu laikā katrs projekors parāda nesakarīgu gaišu līniju virkni un tādējādi kamera var uztvert un kalibrēt attēlu. Projektori var būt vienkārši salikti plauktā, lai tie aptuveni rādītu uz vienu vietu, savukārt programmatūra un kamera būs tā, kas pateiks kādā reģionā kurai ierīcei tieši ir jārāda attiecīgi pikseļi. HP jau strādā pie vēl vairāku projektoru apvienošanas, bet tas noteikti nebūs ātrs process.

Kosmētika

Diemžēl par šo nākotnes iespēju ziņot pagaidām ir aizliegts, taču varam pačukstēt, ka HP pilnīgi noteikti atvieglos dzīvi kosmētikas veikalos sievietēm, kurām ir telefons ar fotokameru.

Mediascapes

Advancēts GPS – tā varētu nosaukt šo programmatūru, kuru ar laiku varēs ievadīt jebkurā plaukstdatorā ar GPS. Pamatos tas ir visparastākais GPS, kuram iespējams pievienot savus datus – aprakstu par vietām, dažādus ceļus u.tml. Ar ko tas atšķiras no citiem? Ar interaktivitāti.

Prezentācijā bija iespējams izmantot Mediascape kādā no Lisabonas parkiem. Šo Mediascape maršrutu tikai 3 dienas atpakaļ bija sagatavojuši HP cilvēki, norādot, ka to var izdarīt jebkurš. Iespējams staigāt pa jebkuru vietu (šajā gadījumā – parku), taču, nonākot līdz kādai konkrētai vietai, GPS ziņo programmai, ka cilvēks nonācis kādā konkrētā vietā, un programma sāk stāstīt par konkrēto vietu – vai tas būtu piemineklis, vai puķe, vai baznīca.

Runājot ar HP pārstāvjiem, izsecināju, ka iespējas ir bezgalīgas. Kurš gan nav klaiņojis stundām ilgi pa zoodārzu, visu laiku ejot pa riņķi, lai tikai redzētu visus dzīvniekus? HP Mediascape veidotājam piedāvā šo situāciju labot, ļaujot izveidot maršrutu, tajā pat laikā saglabājot interaktivitāti un iespēju iet pa citiem ceļiem. Starp „ virtuālā gida” stāstīto iespējams arī klausīties jebkādu mūziku, kuru sirds kāro.

Lai arī pagaidām tas varētu būt dīvaini, tuvākajos gados pilnīgi noteikti būs normāli, ka bars ar tūristiem (bērni, pensionāri, jebkurš) ekskursijās brauks ar PDA un klaiņos pa pilsētām, uzvilkuši austiņas. Protams, pagaidām tas nevar aizstāt tradicionālos gidus, jo nav sagatavotas atbilstošas kartes par lielākām teritorijām (piemēram, pilsētām vai to daļām – vecpilsētām), taču tieši HP Labs visapkārt pasaulei ir tās vietas, kur notiek simtiem pētījumu un dažādu produktu attīstīšana, tādēļ nav šaubu, ka tradicionālajiem gidiem jāsāk satraukties.

Izsaki savu viedokli