Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

2013. gada ceturtais ceturksnis izrādījies visai veiksmīgs mobilo procesoru ražotājam – Qualcomm. Tiesa, lielāko peļņu nodrošina modemu bizness, ļaujot vairāk investēt tehnoloģiju attīstībā.

Pagājušo gadu noslēdzošā ceturkšņa ienākumi sasniedza 6,52 miljardus dolāru, kas ir par 10 procentiem vairāk nekā pirms gada, savukārt par 2 procentiem augusi arī tīrā peļņa, sasniedzot 1,88 miljardus dolāru.

Kaut arī kompānija labi pazīstama ar Snapdragon sērijas izstrādājumiem, kas atrodami lielā daļā mobilo ierīču, lielās peļņas nesējs patiesībā ir modemu bizness. Vairāki patērētāji augstu novērtē Qualcomm sasniegto progresu un inovācijas LTE un 3G tīklu moduļu izstrādē.

Analītiķi jau tagad paredz, ka palielinoties LTE tīklus atbalstošo ierīču skaitam, arī Qualcomm peļņa augs.

Ceturtajā ceturksnī Qualcomm piegājis čipsetus 6,6 miljardu dolāru vērtībā, kas ir par 16 procentiem vairāk nekā pirms gada. Savukārt Qualcomm izstrādātie LTE un 3G tīklu modemi tika piegādāti aptuveni 280 miljonos vienību, nodrošinot vienas vienības vidējo pārdošanas cenu aptuveni 225 dolāru apmērā.

Pozitīvā finanšu atskaite ļāvusi Qualcomm vairāk investēt tālākā tehnoloģiju izpētē un attīstībā, nodrošinot potenciālu inovācijām nākotnē.

qualcomm

Saistītās tēmas: Qualcomm

Izsaki savu viedokli