Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Zināms, ka viens no galvenajiem elektroenerģijas sūcējiem mūsdienu portatīvajās ierīcēs ir tieši displejs. Qualcomm šo problēmu plāno jau tuvākajā laikā atrisināt ar saviem Mirasol tehnoloģijas displeju otro paaudzi.

Mirasol tehnoloģiju Qualcomm savā īpašumā ieguva kopā ar Iridigm Display Corporation kompāniju, kuru iegādājās 2004. gadā. Jau agrāk Qualcomm šos displejus izrādīja un pat plānoja to ieviest pašu ražotā e-grāmatu lasītājā, taču plāns beigu beigās pajuka.

Nesen kompānija paziņoja, ka atkal pieķersies šai displeju tehnoloģijai un izveidos tos pat vēl labākus – ieviests tiks augstākas izšķirtspējas atbalsts, ātrāks reakcijas laiks, kā arī iespēja displeju izgaismot (pirms tam displejs darbojās tikai no apkārtējās gaismas).

Tātad, kā šis displejs īsti darbojas? Jāsāk jau ar to, ka tas ir tiešām kas jauns – krāsas tiek radītas gaismai atstarojoties – līdzīgi kā tas notiek uz tauriņu spārniem. Kompānijai tas ir izdevies pateicoties maziem dobumiem, kuri nosaukti par interferometriskajiem modulatoriem (interferometric modulators). Būtībā gaismas stars tiek pārveidots atsišanās brīdī.

Šie displeji patērē desmit reizes mazāk elektroenerģijas, nekā plaši izmantotie, tradicionālie LCD displeji. Tiesa, krāsas nav tik košas, taču tā ir cena kuru mēs būtu gatavi maksāt par ievērojami mazāku elektroenerģijas patēriņu. Pie tam, vismaz pagaidām šķiet, ka šie displeji saules gaismā paliek pat skaidrāk saskatāmi, nevis grūtāk, kā tas vienmēr ir bijis.

Saistītās tēmas: EkrānsinteresantimirasolQualcommtehnoloģijas

Izsaki savu viedokli