Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Klāt ir jaunākais BOOT.Lv apskats un šodien jūsu uzmanībai piedāvājam Qnap VS-2108 Pro+ tīkla kameru serveri.

Komplektācijā ar ierīci iekļauts barošanas adapteris, divi RJ-45 tīkla kabeļi, disks ar programmatūru, kā arī skrūves cieto disku pieskrūvēsanai un atslēgas ar kurām iespējams aizslēgt cieto disku atvilktnes.

Qnap VS-2108 Pro+ ir aprīkots ar divām cieto disku vietām un atbalsta 3.5 un 2.5 collu SATA slēguma cietos, kā arī SSD diskus. Uz doto brīdi  šo ierīci maksimāli varam nokomplektēt ar diviem četrus terabaitus ietilpīgiem cietajiem diskiem.

IMG_6646

Iesākumā nedaudz par šī Qnap lolojuma tehniskajiem parametriem – tas ir aprīkots ar divu kodolu Intel ražojuma procesoru, kā arī 4 gigabaitu operatīvo atmiņu. Ierīces priekšpusē novietoti LED indikatori, kas informē par tīkla savienojuma un cieto disku darbību, zem tiem atrodas ieslēgšanas taustiņš, kā arī automātiskās video rezerves kopiju veidošanai paredzētais taustiņš. Tāpat ierīces priekšpusē novietota viena USB 3.0, savukārt aizmugurē četras USB 2. 0 pieslēgvietas.

Minētās USB pieslēgvietas atbalsta USB zibatmiņu, ārējo cieto disku, peli, klaviatūru, USB UPS, kā arī citus aksesuārus. Tāpat ierīces aizmugurē atrodamas divas gigabita RJ-45 tīkla pieslēgvietas, audio pieslēgvietas, kā arī HDMI izeja.

Qnap VS-2108 Pro+ izmēri ir 154 x 102 x 218.3 milimetri, attiecīgi nevajadzētu būt problēmām ar ierīces novietošanu – tā neaizņems daudz vietas.

IMG_6652

Cietos diskus varam saslēgt RAID 0 un 1 slēgumos, kas nodrošinās papildus drošību. Jāpiemin, ka Qnap VS-2108 Pro+ būs ļoti viegli uzstādīt un konfigurēt. To iespējams veikt gan caur tīkla slēgumu attālināti pieslēdzoties, kā arī pieslēdzot HDMI savienojumu atbalstošu monitoru tieši pie ierīces. Attiecīgi izmantojot HDMI izeju iespējama kameru monitorēšanu uz lokālā Full HD (1920 x 1080 pikseļu izšķirtspējā) monitora vai televizora..

Qnap VS-2108 Pro+ lietotāja interfeisa ekrānšāviņi:

[bootgallery]

Šis tīkla kameru serveris atbalsta vienlaicīgu līdz pat 8 kameru ierakstu, atkarībā no kameru modeļa, tas iespējams H.264, MPEG-4, M-JPEG un MxPEG kompresijas formātos. Tiek atbalstītas kameras ar izšķirtspēju līdz pat 10 megapikseļiem, ierakstus iespējams veikt līdz Full HD jeb 1920 x 1080 pikseļu izšķirtspējai ar 30 kadriem sekundē. Pilns atbalstīto kameru saraksts ir atrodams Qnap mājaslapā. Jāpiemin, ka iespējams monitorēt arī citus kameru serverus, kopumā līdz pat 128 kamerām.

IMG_6647

Kā jau tas pienākas šādam produktam, tad pieejamas plašas ieraksta un kameru konfigurēšanas iespējas, kas ļauj pielāgot sistēmas darbību savām vēlmēm un vajadzībām.

Lai pievienotu kameru mums būs jāzin tās ražotājs, modelis, IP adrese, ports, kā arī lietotājvārds un parole. Ja šie dati ir zināmi, tad kameras pievienošana Qnap VS-2108 Pro+ sistēmai aizņems ļoti īsu brīdi. Pēc kameras pievienošanas varam uzsākt tās konfigurēšanu.

Ieraksta iestatījumu izvēlnē varam izvēlēties video kompresiju, izšķirtspēju, kadru skaitu sekundē, kā arī attēla kvalitāti. Tāpat iespējams uzstādīt ekrānšāviņu uzņemšanu noteiktos laikos vai, piemēram, noteiktu ekrānšāviņu skaitu noteiktā laika periodā. Uzņemtos ekrānšāviņus iespējams saglabāt pašā Qnap ierīcē, kā arī kādā attālinātā serverī. Iespējams izveidot noteiktu plānu video ierakstīšanai, nosakot dienas un laika periodu kurā video uzņemams un saglabājams.

IMG_6648

Qnap VS-2108 Pro+ atbalsta tā saucamo “trauksmes” ierakstu. Šādā gadījumā ieraksts tiek veikts tad, ja kameras redzamības zonā notiek kustība. Iespējams definēt dienas un laikus, kad aktivizēt šo režīmu. “Trauksmes” režīms noteikti būs noderīgs, lai ietaupīta diska vietu, kā arī nodrošinās ērtāku uzņemtā materiāla pārskatu. Patīkami, ka Qnap iestatījumos ļauj izvēlēties laiku posmus pirms un pēc “trauksmes”, kuri arī tiks ierakstīti. Piemēram 30 sekundes pirms kustības un 30 sekundes pēc tās. Papildus automātiskai ierakstīšanai “trauksmes” gadījumā, iespējams arī veikt citas darbības, kā piemēram, nosūtīt e-pastu vai SMS sistēmas administratoram vai kādam citam definētam lietotājam, ieslēgt servera skaņas signālu utt.

Qnap VS-2108 Pro+ produkts apvienots ar dažādām drošības funkcijām – ne vien kustības noteikšana, bet arī nepiederošu vai pazudušu objektu atpazīšana, kā arī spēj noteikt brīžus, kad kamera ir aizklāta. Jāpiemin, ka visus iepriekš minētos iestatījumus ir iespējams konfigurēt katrai kamerai vai video serverim atsevišķi. Atkarībā no kameru tehniskajiem datiem, pieejams arī audio ieraksts uz serveri un audio straumēšana kameru apskates laikā.

IMG_6650

Lai aplūkotu ierakstītos video, kā arī tiešsaistē vērotu notiekošo, iespējams izmantot Windows un OS X darbinātiem datoriem paredzētas aplikācijas, tāpat Qnap izstrādājuši iOS un Android ierīcēm paredzētas mobilās aplikācijas. Tāpat varam veikt monitorēšanu un konfigurēt sistēmu, pieslēdzoties tai tiešsaistē, izmantojot tīmekļa pārlūkprogrammas interfeisu, kā arī iespējama uzņemtā materiāla aplūkošana. Iespējams arī konfigurēt piekļuvi saglabātajiem materiāliem, izmantojot FTP servisu. Qnap VS-2108 Pro+ konfigurācijā iekļauta iespēja uzstādīt ūdenszīmes, kas var norādīt jūsu videomateriāla autentiskumu daloties tajā ar citām fiziskām vai juridiskām personām.

Qnap VS-2108 Pro+ sistēmā varam izveidot vairākus lietotāju kontus un katram no tiem definēt noteiktas tiesības. Servera programmatūra ir bāzēta uz Linux kodola, kas to padara drošāku pret kaitīgām programmatūrām, turklāt izmantota tā sauktā DOM arhitektūra – uzstādītas divas operētājsistēmas – gadījumā, ja vienai rodas problēmas, tad sistēmu iespējams startēt no otras, turklāt sabojātā sistēma ir atjaunojama no veselās. Cieto disku un tajos saglabātās informācijas drošībai, Qnap produkts atbalsta gan SMART, gan HHS tehnoloģijas.

IMG_6651

Šodien apskatītais Qnap produkts par sevi viennozīmīgi ir atstājis ļoti labu iespaidu. Liels nopelns tam ir plašā ierīces funkcionalitāte, veidojot VS-2108 Pro+ IP kameru serveru QNAP ir padomājuši par katru sīkumu, iestrādājot pat tādas ekstras, kā, piemēram, fisheye jeb „zivs acs” un panorāmas tipa kameru uzņemto attēlu iztaisnošana. Qnap VS-2108 Pro+ galvenokārt būs noderīgs risinājums korporatīvajiem klientiem, taču, mūsuprāt, ierīce varētu ieinteresēt arī privātmāju un lielāku dzīvokļu īpašniekus, kuriem ir svarīgs augsts drošības līmenis.

Qnap VS-2108 Pro+ aptuvenā cena ir Ls 637, kas ir pilnībā atbilstoša plašajai ierīces funkcionalitātei. Sīkāka informācija par produktu pieejama ražotāja mājaslapā.

Saistītās tēmas: qnap

Izsaki savu viedokli