Aktuāls

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

”Samsung” aprīko jauno ”Grand Hotel Kempinski Riga” ar vairāk nekā 220 profesionālajiem ekrāniem

IT sasniegumi, bizness

Mēneša laikā pirkumus ar viedtālruni un aproci veikuši vairāki tūkstoši cilvēku

IT sasniegumi, bizness

Turpināsim apskatīt kompānijas Qnap piedāvātās NAS iekārtas un šodien sīkāk aplūkosim TS-251, kas būs piemērota kā mājas lietotājiem, tā arī maziem uzņēmumiem.

IMG_7701

Qnap TS-251 iespējams aprīkotiem ar diviem 2.5 vai 3.5 collu cietajiem/SSD diskiem. Atsevišķi iegādājami paplašinājumi ļaus šo iekārtu aprīkot pat ar līdz pat 10 cietajiem diskiem. Šobrīd maksimālā viena diska ietilpība ir 6 terabaiti. Ierīci darbina Intel Celeron centrālais procesors, kurš darbojas 2.41 gigaherca takts frekvencē, Turbo Boost pie noslodzes ļauj palielināt frekvenci līdz 2.58 gigaherciem. Ierīce tiek piedāvāta ar viena vai četru gigabaitu operatīvo atmiņu, taču abos gadījumos tā ir paplašināma līdz 8 gigabaitiem, izmantojot DDR3L-1333 SO-DIMM atmiņas moduļus.

IMG_7542

Ierīce uzstādāma tikpat viegli, kā iepriekš apskatītie Qnap NAS risinājumi. Atliek vien pieslēgt cietos diskus, pievienot ierīci mājas tīklam un izmantot Qfinder aplikāciju, kas pieejama Windows, OS X un Linux darbinātiem datoriem. Ierīce tīklam pieslēdzama kā ar kabeli, tā arī atsevišķi iegādājoties kādu no saderīgiem WiFi USB adapteriem. Tāpat arī Qnap izstrādājuši vietni start.qnap.com, kas būs lielisks palīgs jaunajiem lietotājiem – šajā vietnē ļoti ērti un pārskatāmi attēlotas visas darbības, kas nepieciešamas iekārtas sagatavošanai darbam – sākot ar cieto disku uzstādīšanu, beidzot ar aparātprogrammatūras instalāciju.

Pēc sākotnējās uzstādīšanas, ierīcē pieejamas Photo, Music, Download, Backup un File station, MyQnapCloud un Antivirus aplikācijas, taču pieejama vēl virkne dažādu, lieti noderīgu risinājumu. Ekrānšāviņi ar pieejamo aplikāciju sarakstiem pievienoti zemāk:

Ierīce ir aprīkota ar divām LAN pieslēgvietām, divām USB 3.0 (viena novietota priekšpusē), kā arī divām USB 2.0 un vienu HDMI pieslēgvietu. HDMI pieslēgvieta lieti noderēs komplektācijā ar HD Station aplikāciju, kas sevī iekļauj populāro XBMC multimediju atskaņotāju, kas ļaus gan ērti atskaņot ierīcē saglabātos video, mūziku, kā arī fotoattēlus, tā arī iekļauj sevī tīmekļa pārlūku un YouTube klientu, kuru iespējams sapārot ar mobilajām ierīcēm. XBMC, kā arī visu NAS iekārtu kopumā iespējams vadīt, izmantojot MCE saderīgas pultis (ierīcē ir iebūvēts infrasarkanais uztvērējs), kā arī USB bezvadu/vadu klaviatūras un peles, tāpat arī protams pieejamas mobilās aplikācijas. Jāpiemin arī reālā laika video transkodēšana, kas ļaus nodrošināt piemērotus video arī mobilajām ierīcēm, kā arī samazinās tīkla noslodzi. Multimediju failus varēsim atskaņot ne tikai uz displeja vai televizora, kuram ierīce pieslēgta, izmantojot HDMI savienojumu, bet arī straumēt uz citiem, DLNA vai Apple AirPlay saderīgiem gadžetiem.

IMG_7703

Kā ļoti interesanta Qnap TS-251 funkcija, jāmin virtualizālcija. Izmantojot šo NAS iekārtu varam darbināt Windows, Linux un UNIX virtuālās mašīnas. Šeit gan jāpiemin, ka minimālais operatīvās atmiņas apjoms ir divi gigabaiti, tāpēc tiem, kas iegādājušies Qnap TS-251 ar viena gigabaita atmiņu, nāksies to paplašināt. Virtualizācijai ir neskaitāmas priekšrocības, piemēram, ja vēlaties pie NAS iekārtas pieslēgt printeri, kuram ir tikai Windows draiveri, tad iespējams izveidot Windows darbinātu virtuālo mašīnu. Tāpat arī tas vērtējams kā labs drošības risinājums – varam darboties ar failiem, nelejupielādējot tos, bet uzreiz rediģējot NAS saglabātās kopijas. Iespējams iestatīt virtuālās mašīnas palaišanu, līdz ar Qnap TS-251 ieslēgšanu. Papildus tam, visas virtuālās mašīnas iespējams vadīt, izmantojot Remote Desktop līdzīgu risinājumu tieši tīmekļa pārlūkprogrammā. Zemāk pievienoti ekrānšāviņi:

Izmantojot jauno Qnap virtualized Personal Computer jeb QvPC tehnoloģiju, NAS iekārtu iespējams izmantot kā datoru, pieslēdzot tai monitoru, klaviatūru, kā arī peli. Šādā veidā caram vadīt kā HD Station aplikāciju, tā arī virtuālās mašīnas un novērošanas kameras. Jāpiemin, ka virtualizēt iespējams arī Android operētājsistēmu, attiecīgi varēsim izbaudīt, piemēram spēles uz lielā ekrāna.

Līdzīgi kā jau iepriekš apskatītās Qnap ierīces, arī šī sevī iekļauj ārkārtīgi plašu funkcionalitāti, kas paplašināma ar jau minētājām aplikācijām. Qnap TS-251 spēs kalpot kā personīgais mākoņdatošanas serviss, WEB serveris, tīkla kameru serveris un, izmantojot DVB-T USB uztvērējus un WEB interfeisu, būs iespējams kā vērot TV tiešraides, tā arī tās ierakstīt. Gadījumā, ja lietotājam nav vēlmes veidot pašam savu mākoņdatošanas servisu un tiek izmantots kāds no publiski pieejamajiem, tad talkā nāks, piemēram, Dropbox vai Google Drive aplikācijas.

Qnap TS-251 ierīce tehnisko parametru ziņā ir ļoti līdzīga pirms kāda laika apskatītajai Qnap HS-251. Pēdējo gan vairāk tiek pozicionēta kā mājas izklaides centrs, gan pateicoties dizainam, gan arī tam, ka ierīce nav aprīkota ar ventilatoru. Qnap TS-251 dzesēšanu nodrošina 70 milimetru ventilators, kura ātrums un skaļums ir atkarīgs no NAS sistēmas noslodzes. Šo ventilatoru nevarētu saukt par ļoti skaļu, tomēr diez vai kāds gribētu ierīci novietot guļamistabā.

Jāpiemin, ka par spīti plašajai funkcionalitātei un diezgan cienījamajiem tehniskajiem parametriem, Qnap parūpējušies par iekārtas energoefektivitāti, kas uzskatāmi redzama zemāk pievienotajā attēlā.

TS-251comsuption

Latvijas interneta veikalos Qnap TS-251 iekārta pieejama par sākot no nedaudz mazāk kā 400 eiro. Ņemot vērā to, ka ierīce ir ne tikai parasts NAS, bet spēj darboties kā WEB serveris, tīkla kameru serveris, torentu un citu failu lejupielādētājs, WEB serveris un pat darbina virtuālās mašīnas, cenu vērtējam kā ļoti adekvātu.

Saistītās tēmas: NASnas iekārtasqnap

Izsaki savu viedokli