Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Iepriekš esam apskatījuši tādas kompānijas Qnap piedāvātas NAS ierīces kā HS-251 un TS-469L, no kurām pirmā paredzēta mājām un maziem uzņēmumiem, savukārt otrā – maziem vai vidējiem uzņēmumiem. Šodien apskatīsim kādu nedaudz vienkāršāku, kā arī lētāku šī paša ražotāja produktu – Qnap TS-212P, kuru ražotājs pozicionē kā viegli lietojamu sākuma klases NAS iekārtu mājām.

Ierīce paredzēta novietošanai vienā pozīcijā, tā aprīkota ar četrām vidēji mīkstas gumijas kājām, kas palīdzēs izvairīties no cieto disku radītās vibrācijas nodošanas galda, plaukta vai jeb kā cita virsmai, uz kā novietota iekārta. Qnap TS-212P priekšpusē novietotas diodes, kuras ziņo par cieto disku, tīkla, kā arī pašas iekārtas darbību. Virs diožu paneļa atrodas USB 2.0 pieslēgvieta un datu kopēšanas taustiņš, savukārt zem diožu paneļa – ierīces ieslēgšanas taustiņš. Iekārtas aizmugurē atrodamas divas USB 3.0 pieslēgvietas, tīkla pieslēgvieta, kā arī barošanas pieslēgvieta. Ierīces korpuss veidots no baltas, glancētas plastmasas.

QNAP_TS-212P_BIG

Qnap TS-212P iespējams pieslēgt divus 3.5 collu SATA cietos diskus, lai pieslēgtu pirmo atliek vien to iebīdīt kontaktā un pieskrūvēt, savukārt otrā diska pieslēgšanai talkā būs jāņem komplektācijā iekļautie kabeļi. Divu cieto disku uzstādīšana aizņems mazāk par piecām minūtēm. Nepieciešamās skrūves ir iekļautas komplektācijā.

Qnap TS-212P tehniskie parametri:

Procesors Marvell 6282 1.6GHz
Operatīvā atmiņa 512MB DDR3 RAM
Cietie diski Ierīce atbalsta 2x 3.5″ SATA I/II cietos diskus līdz 6TB ietilpīgus (nav iekļauti komplektācijā)
Tīkla pieslēgvietas 1x gigabita RJ-45 pieslēgvieta
USB 1x USB 2.0 priekšpusē, 2x USB 3.0 aizmugurē
Izmēri 165.5 x 85 x 218.4 mm
Jaudas patēriņš Miega režīmā: 6WDarbojoties: 13W (ar 2 x 500GB HDD)
Dzesēšana Aktīvā, 1x 60 mm ventilators

Kā jau abas iepriekš apskatītās Qnap ierīces, arī šo būs ļoti viegli uzstādīt. Atliek vien to pieslēgt mājās tīklam un izmantot Qfinder aplikāciju, kas pieejama Windows, OS X un Linux darbinātiem datoriem. Tāpat arī Qnap izstrādājuši vietni start.qnap.com, kas būs lielisks palīgs jaunajiem lietotājiem – šajā vietnē ļoti ērti un pārskatāmi attēlotas visas darbības, kas nepieciešamas iekārtas sagatavošanai darbam – sākot ar cieto disku uzstādīšanu, beidzot ar aparātprogrammatūras instalāciju. Jāpiemin, ka QNAP TS212P iespējams izmantot WiFi savienojumu, atsevišķi iegādājoties kādu no saderīgiem WiFI adapteriem.

Qnap TS-212P lietotāja interfeiss:

Kad pabeigta Qnap TS-212P sagatavošana darbam, varam pieslēgties vadības panelim. Pēc noklusējuma ierīcē uzinstalētas Photo, Music, Download, Backup un File station, kā arī MyQNAPcloud un Antivirus aplikācijas, taču pieejama arī virkne citu, lieti noderīgu un populāru aplikāciju. Zemāk pievienoti ekrānšāviņi no Qnap TS-212P aplikāciju veikala:

MyQNAPcloud, kā jau tas noprotams pēc nosaukuma, ļaus izveidot savu personīgo mākoņdatošanas servisu, kas ļaus piekļūt saviem failiem no jebkuras vietas pasaulē, kur vien pieejams interneta savienojums un, izmantojot QSync aplikāciju – sinhronizēt šos failus starp dažādām ierīcēm. Tāpat arī iekārta spēj darboties kā FTP serveris. Pateicoties DLNA atbalstam, lietotājam iespējams straumēt Qnap TS-212P saglabātos foto, video vai mūziku uz saderīgiem TV, datoriem un citām ierīcēm. Komplektā ar Download Station aplikāciju, kas māk lejupielādēt torrentus, Qnap TS-212P var kļūt par sava veida mājas izklaides centru. Jāpiemin, ka pieejama arī antivīrusa aplikācija, kas NAS iekārtu pasargās no kaitēkļiem.

Arī šis Qnap produkts spēs kalpot kā WEB serveris līdz pat 32 mājaslapām, ieskaitot MySQL datubāzes. Datubāžu pārvaldībai iespējams lejupielādēt phpMyAdmin aplikāciju. Tāpat arī Qnap TS-212P iespējams izmantot kā tīkla kameru serveri, iekļauta bezmaksas licence vienai kamerai, savukārt iegādājoties papildus licences, šī iekārta atbalstīs līdz pat 8 tīkla kamerām. Kā jau NAS ierīce, tā lieliski noderēs, lai veidotu datu rezerves kopijas, iekļauts arī Apple Time Machine atbalsts. Papildus tam, iespējama papildus rezerves kopiju veidošana tādos mākoņdatošanas servisos kā Amazon S3, ElephantDrive, Syform un Google Drive, kā arī USB datu nesējos. Tāpat arī ierīce spēj darboties kā printēšanas serveris – printeris tai pieslēdzams, izmantojot USB pieslēgvietas.

Jāpiemin, ka iekārta atbalsta DVB-T USB uztvērējus un, izmantojot WEB interfeisu iespējams gan vērot tiešraides, gan arī tās ierakstīt.

Padomāts arī par mobilo ierīču lietotājiem – Qnap sagatavojuši Qfile, Qmanager, Qmusic, Qget un Vmobile aplīkācijas. Qfile ļauj aplūkot, kā arī dalīties ar NAS iekārta sagatavotajiem failiem, Qmanager ļauj rediģēt sistēmas uzstādījumus, Qmusic parūpēsies par saglabātās mūzikas straumēšanu, Qget ļauj vadīt Download Station aplikāciju no savas mobilās ierīces, savukārt Vmobile atbild par NAS iekārtai pieslēgto IP kameru menedžēšanu.

Ar ko tad šis Qnap produkts atšķiras no dārgākajiem un jaudīgākajiem kompānijas ražojumiem? Pirmkārt jau tā ir jauda, šī iekārta aprīkota ar viena kodola 1.6 gigahercu procesoru un 512 megabaitu operatīvo atmiņu, kas attiecīgo ierobežo gan darbības ātrumu, gan reizē veicamo uzdevumu daudzumu. Piemēram, izmantojot Download Station aplikāciju, lejupielādējot ar ātrumu 10 megabaiti sekundē un augšupielādējot ar vienu megabaitu sekundē, vidējā procesora noslodze sasniedza 90% un aizņemti 38% no operatīvās atmiņas. Tāpat arī lietotāja interfeiss ir nedaudz lēnāks, kā dārgākajām un attiecīgi arī jaudīgākajām Qnap ierīcēm. Dīkstāvē, kad netiek darbināta neviena aplikācija, kā arī netiek sinhronizēti vai straumēti faili, procesora noslodze ir aptuveni 7%. Tāpat arī šī iekārta nav aprīkota ar HDMI pieslēgvietu, attiecīgi vienīgais veids kā tajā saglabātos video, foto un mūziku baudīt uz televizora būs, izmantojot DLNA savienojumu.

Latvijas interneta veikalos Qnap TS-212P NAS iekārta pieejama par aptuveni 175 eiro, kas ņemot vērā vieglo uzstādīšanu, virkni pieejamo aplikāciju, kā arī plašo iekārtas funkcionalitāti, mūsuprāt, ir adekvāta cena.

Saistītās tēmas: mākoņdatošanaNASnas iekārtasqnap

Izsaki savu viedokli