Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Seši lielākie cieto disku ražotāji publicējuši vienota šifrēšanas standarta specifikācijas; šo standartu varēs pielietot visiem parastiem cietajiem diskiem, SSD un šifra atslēgu pārvaldības programmām. Cietais disks, kurš atbalsta minēto standartu un kuram ieslēgta šifrēšana, pieprasīs ievadīt paroli pat sistēmas sāknēšanas gadījumā.

Jauno standartu izstrādājusi organizācija Trusted Computing Group (TCG), kurā ietilpst Fujitsu, Hitachi GST, Seagate Technology, Samsung, Toshiba, Western Digital, Wave Systems, LSI Logic, ULink Technology un IBM. Standarts ietver trīs pamatspecifikācijas: Opal – galda datoriem un klēpjdatoriem, ESSCS (Enterprise Security Subsystem Class Specification) – datu apstrādes centros un rūpniecībā izmantojamiem datu nesējiem, kā arī SIIS (Storage Interface Interactions Specification), kas apraksta šifrēšanas standartu mijiedarbību ar datu nesēju interfeisiem un pārraides protokoliem. Piemēram, standarts precīzi definē ATA, SCSI SAS, Fibre Channel un ATAPI paralēlā un seriālā interfeisa atbalstu.

Kompānijas Seagate, Fujitsu un Hitachi norāda, ka dažas no šīm tehnoloģijām tās jau pielieto savos datu nesējos. Jaunās specifikācijas guvušas arī programmatūras izstrādātāju Wave Systems, WinMagic Inc. un CryptoMill Technologies atbalstu.

Trusted Computing Group norāda – ražotāji vienojušies par to, ka paši varēs izvēlēties pielietojamā AES šifra atslēgas garumu (128 vai 256 bitus). Tāpat ražotājs pats izlems, kāds atslēgas garums ir optimāls katram diskam. Drošības eksperti apgalvo, ka pagaidām ne 128, ne 256 bitu AES šifrs nav uzlauzts.

Izsaki savu viedokli