Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Microsoft nāk klajā ar jaunu Office 365 piedāvājumu izglītības iestādēm un nevalstiskajām organizācijām. No šodienas nevalstiskās organizācijas var iegūt Office 365 programmatūru bez maksas. Savukārt no 1. decembra visas izglītības iestādes, kurām noslēgti atbilstoši Microsoft Office programmatūras licencēšanas līgumi, varēs nodrošināt šīs programmatūras lietošanu visiem saviem skolēniem vai studentiem bez papildu maksas.

“Daudzām publiskā sektora iestādēm un nevalstiskajām organizācijām ir aktuāls jautājums par legālas un drošas, bet tajā pašā laikā finansiāli izdevīgas programmatūras iegādi dažādu darba funkciju veikšanai. Šo problēmu nesen ir akcentējis arī Valsts kontroles veiktais datorprogrammu audits pašvaldību iestādēs, kurā tika konstatēts, ka vidēji katra piektā izmantotā datorprogramma tiek izmantota nelikumīgi,” stāsta Ēriks Eglītis, Microsoft Latvia vadītājs. “Viens no risinājumiem ir pārdomāta datorprogrammu iegāde, jo, apzinot organizācijas konkrētās vajadzības, ir iespējams rast kvalitatīvus risinājumus par nelielām izmaksām vai pat pilnīgi bez maksas.”

Student Advantage piedāvājums ikvienai izglītības iestādei, kurai noslēgts licencēšanas līgums par Office 365 ProPlus vai Office Professional Plus lietošanu iestādes administratīvajiem darbiniekiem un mācībspēkiem, ļauj nodrošināt piekļuvi Office 365 ProPlus arī skolēniem un studentiem bez papildu maksas. Office 365 ProPlus ietver visas Office lietojumprogrammas ar pilnu funkcionalitāti; tās var lietot piecos Windows vai MAC datoros, kā arī piecās mobilajās ierīcēs (planšetdatoros un viedtālruņos), kā arī izmantot profesionālu e-pastu ar 50 GB lielu iesūtni un kalendāru, kopdarbības vidi un dokumentu glabātuvi kopīgiem projektiem, kā arī saziņas un web-konferences rīkus attālinātam komunikācijām tiešsaistē. Tas ļauj jauniešiem vienkārši piekļūt nepieciešamajam programmnodrošinājumam gan izglītības iestādē, gan no mājām.

Jaunais piedāvājums izglītības iestādēm ļaus skolēniem un studentiem pilnīgāk apgūt populāro Microsoft Office darba vidi un praktiski attīstīt datorprasmes, kuras izmanto gan nelieli start-up uzņēmumi, gan pasaulē vadošās korporācijas. “Saskaņā ar izpētes kompānijas IDC Workforce Readiness Study pētījuma datiem pieprasītākās prasmes augstu kvalificētam darbaspēkam būs mutvārdu un rakstveida komunikācijas prasmes, spēja iedziļināties detaļās, Microsoft Office lietošanas prasmes, problēmu risināšanas un organizatora prasmes. Tāpēc mācību procesā jauniešiem jāapgūst gan datorprasmes, gan sadarbības un saziņas spēja, tostarp virtuālajā vidē,” tendences iezīmē Ēriks Eglītis.

Tāpat Microsoft nāk klajā ar jaunu Office 365 piedāvājumu arī nevalstiskajām organizācijām. No novembra sākuma Microsoft piedāvā nevalstiskajām organizācijām iegūt Office 365 programmatūru bez maksas. Piedāvājumā iekļauta gan pieeja visām tradicionālajām Office biroja produktivitātes programmām datoram un mobilajām ierīcēm, gan e-pasts, interneta konferenču un failu apmaiņas iespējas, kā arī citas funkcijas. ”Microsoft programmatūras ziedojumi ir nozīmīgs ieguldījums NVO tehnoloģiskajā attīstībā, lai tās spētu veidot nepārtrauktu sarunu ar ieinteresētajām pusēm – biedriem, mērķgrupām, atbalstītājiem, valsti un sabiedrību kopumā. Latvijas Pilsoniskā alianse ir ietekmīga  un dinamiska organizācija ar plašu biedru pārstāvniecību un daudzveidīgu iniciatīvu klāstu biedrību un nodibinājumu interešu aizstāvībā. Jau vairākus gadus gan mēs paši, gan virkne mūsu biedru, izmanto  dāvināto Microsoft programmatūru, kas palīdz mums pilnveidot gan iekšējo komunikāciju, gan saziņu ar savām mērķauditorijām. Esam priecīgi par Microsoft jaunumiem! Tagad organizācijas var bez maksas pieteikties arī Office 365 pakalpojumam, un es noteikti aicinu organizācijas ar sabiedriskā labuma organizācijas statusu izmantot šo jaunu iespēju, saka Rasma Pīpiķe, Latvijas NVO interešu aizstāvības organizācijas  „Latvijas Pilsoniskā alianse” direktore.

6281.ofc365_5F00_h_5F00_rgb_5F00_79A65196

Izsaki savu viedokli