Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Innovation Cooling kompānija ir izstrādājusi pavisam jauna tipa termopastu, kura teorētiski ir 5 reizes labāka nekā šobrīd pieejamās. Overklokeri uzmanību lielākoties pievērš ideāla dzesētāja izvēlei, savukārt mazāk – tādiem nieciņiem kā termopastai. Pie mums vispopulārākā noteikti ir Arctic Silver 5. Nedārga ( ap 5 LS ), pietiekoši efektīva un pieejama. Taču daudzi tam nepievērš uzmanību, jo atšķirība lielākoties ir mērāma tikai pāris grādos. Innovation Cooling piedāvā pavisam jauna tipa termoplastu – IC Diamond 7 Carat.

Šīs termopastas sastāvā ir smalki sintētisko dimantu graudiņi, kuru maksimālais diametrs nepārsniedz 40 mikrometrus. Sintētiskie dimanti siltumu novada 5 reizes labāk nekā tīrs sudrabs (kuru izmanto parasto termopastu ražošanai), kurš savukārt ir labāks vadītājs nekā varš, zelts un alumīnijs. Paiet zināms laiks, kamēr termopasta sasniedz savu maksimālo efektivitāti, taču IC Diamond 7 Carat ir nepieciešamas tikai 2 stundas.Pusotrs grams termopastas ir iepildīta speciāla spricē. Tās sastāvā ir arī speciāls šķīdinātājs, kurš pirmajās minūtēs pēc uzsmērēšanas ļauj pastai labāk izplesties pa virsmu. Pēc 10 minūtēm šķīdinātājs izgaro un uz procesora var droši uzstādīt dzesētāju.

Lai novērtētu reālo ieguvumu, testēšanai izmantoja ne to karstāko Athlon X2 BE-2350 (2.1 Ghz) procesoru. Izmantojot IC Diamond 7 Carat termopastu, procesora temperatūru nokritās par 5 grādiem, salīdzinot ar zināmo Arctic Silver 5. Lai arī, overklokojot procesoru, tas ļāva iegūt tikai papildus 30 Mhz, ievērojami zemāka temperatūra ir vērā ņemams ieguvums.

Termopastas cena ir 5$. Nav zināms, vai šis produkts nonāks arī līdz mums, taču cerēsim uz to labāko. Testi pierādīja, ka termopastai tomēr ir būtiska nozīme.

Ziņas avots: Oficiālā mājas lapa

Izsaki savu viedokli