Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Laiku atpakaļ Ubuntu izstrādātāji izveidoja risinājumu, kas tā arī neieguva plašu popularitāti – Ubuntu operētājsistēmu, kas darbojās paralēli ar Android operētājsistēmu (OS) un bija izmantojama pieslēdzot telefonu lielākam ekrānam (monitoram vai TV). Ubuntu izstrādātāji nepadevās un tā vietā, lai izveidotu uzlabotu duālas OS funkcionalitāti, izveidoja jaunu mobilo OS.

Ubuntu for phones ir mobilā OS, kas solās būt pilnībā saderīga ar lielu daļu Android ierīču, kā arī tiek plānots, ka ražotāji veidos īpašus Ubuntu OS telefonus. Šīs OS prezentācijas video viennozīmīgi rada interesi. Ja vēlies izlaist ievadu un ieraudzīt, kā izskatās Ubuntu for phone, sāc skatīties video no 6:30

The Verge redaktoram bija iespēja izmēģināt dzīvē pašlaik vēl izstrādes statusā esošo OS uzstādītu Samsung Galaxy Nexus ierīcē. Jāteic, ka pagaidām šī OS neizceļas ar ātrdarbību, tomēr jāņem vērā, ka pirmais lietotājiem pieejamais būvējums (kas tikšot publicēts priekš Samsung Galaxy Nexus ierīcēm) sagaidāms pēc vairākām nedēļām.

ubuntu

Izstrādātāji plāno šo OS pielāgot vairākiem esošajiem telefoniem – kā pirmais, saprotams, būs Samsung Galaxy Nexus. Visticamāk, jau pavisam drīz pēc pirmajam telefonam paredzētā būvējuma publicēšanas, entuziasti sāks aktīvi pielāgot Ubuntu for phone arī tiem telefoniem, kas neietilps Ubuntu izstrādātāju “oficiāli” uzturēto telefonu sarakstā.

Ubuntu būs saderīgs ar vidējā un dārgākā segmenta ierīcēm – tā minimālās sistēmas prasības ir līdzīgas jaunāko Android versiju prasībām.

System requirements for smartphones Entry level Ubuntu smartphone High-end Ubuntu “superphone”
Processor architecture 1Ghz Cortex A9 Quad-core A9 or Intel Atom
Memory 512MB – 1GB Min 1GB
Flash storage 4-8GB eMMC + SD Min 32GB eMMC + SD
Multi-touch Yes Yes
Desktop convergence No Yes

Vai Ubuntu kļūs par jauno Android – bezmaksas, atvērtā koda OS, ko ražotāji aktīvi uzstāda savos telefonos? Iespējams.

Vai Android izstrādātāji (piemēram CyanogenMod) pašlaik aktīvi strādā, lai nokopētu daļu demonstrēto lietotāja saskarsnes funkciju un piedāvātu tās savos Android būvējumos? Par to nav nekādu šaubu.

Lai vai kā, bet telefoniem paredzētās Ubuntu versijas parādīšanās noteikti radīs pārmaiņas turpmākajā telefonu OS izstrādē!

Saistītās tēmas: androidubuntu

Izsaki savu viedokli