Aktuāls

Jaunais ”Audi A7 Sportback” – sportisks luksusa klases modelis

Auto, Moto

Tagad arī Latvijā pirkumus no ”App Store”, ”Apple Music”, ”iTunes” un ”iBooks” varēs apmaksāt ar “Tele2” rēķinu

Internets

LG un ”Qualcomm” sadarbosies, lai izstrādātu nākamās paaudzes savienojumu risinājumus automašīnām

Auto aprīkojums

Mājokļa gaisa kvalitātes mērījumi uzlabo ne vien cilvēka veselību, bet arī mājokļa lietojamību

Sadzīves un virtuves tehnika

”OnePlus” slepeni zog viedtālruņu lietotāju datus

Portatīvie datori

”Alcatel” iegūst prestižo ”TOP/COM” Sudraba balvu par jauno zīmola aplikāciju ”enjoy.now”

IT sasniegumi, bizness

Līdz ar pērn mūžībā aizgājušajiem Polaroid fotoaparātiem, ražošana pārtraukta arī Polaroid fotogrāfiju kasetnēm, tādējādi šo 60 gadus seno foto formātu var saukt par mirušu. Kā ziņots kompānijas preses paziņojumā, lēmums par galīgu Polaroid ražošanas apturēšanu (pēdējo divu gadu laikā kompānija nemitīgi mazinājusi ražošanas aktivitāti) pieņemts, pamatojoties uz digitālās ēras apgriezienu pieaugšanu un pieprasījuma zudumu. Tiesa, kompānijas pārstāvji kvēlos fanus un nostalģisko atmiņu cienītājus cenšas mierināt, intervijās apgalvojot, ka „norit darbs pie Polariod atjaunināšanas, lai tas būtu konkurētspējīgs vēl 30 līdz 40 gadus”.

Fotogrāfiju eksperti gan atzīst, ka filmiņu ēra ir tuvu norietam – tradicionālo kameru tirgus ik gadu sarūk par apmēram 30 procentiem salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu: „Es ticu, ka „tūlītējo foto fotokameras” savu tirgu zaudē vēl ātrāk. Pienāk brīdis, kad Polaroid tipa foto sāk kļūt neekonomisks un nerentabls,” atzīst InfoTrends digitālā foto analītiķis Eds Lī (Ed Lee).

Ironiski, bet par „pēdējo mohikāni” Polariod izgudrotajā tehnoloģijā kļuvis Japānā bāzētais Fujifilm, kas pagaidām turpinās ražot šiem fotoaparātiem paredzētās fotogrāfiju matricas.

Izsaki savu viedokli