Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ir noslēgusies kārtējā BOOT.Lv rīkotā aptauja. Šoreiz BOOT.Lv apmeklētājiem bija dota iespēja izteikt viedokli par planšetdatoriem savā dzīvē.

Pirms aptaujas rezultātu apskatīšanas, vērsīsim nelielu atskatu vēsturē.

Mūsdienīgo planšetdatoru vēsturē, par pirmsākumu varētu būt dēvējams Microsoft Tablet PC, kas tika prezentēts 2001. gadā. Būtībā, tas bija portatīvais dators ar Windows XP operētājsistēmu un skārienjutīgu ekrānu, kas bija aizverams ar ekrāna daļu uz āru, aizsedzot tastatūru. Šāda veida ierīces laika gaitā piedāvāja vairums ražotāju, taču tās tā arī nekļuva populāras. Šie planšetdatori bija dārgi, lietošanā neērti un līdz ar to – planšetdatoru lietotāju loks bija ļoti šaurs.

Īstā planšetdatoru ēra sākās  2010.gadā, kad savu vietu planšetdatoru nišā pieteica Apple ar iPad. Liela nozīme šim sasniegumam slēpās faktā, ka Apple veidotais planšetdators nebija mēģinājums padarīt datoru pārnēsājamu – tā vietā, iPad savā būtībā bija lielāka izmēra viedtālrunis. Šāds risinājums ļāva apvienot pietiekamu veiktspēju, kompaktu izmēru un gana pieņemamu cenu, kopā ar ērtu lietošanas procesu. Droši var teikt, ka tieši Apple aizsāka planšetdatoru ēru visā pasaulē.

Uz šodienu teju katrs no mums var nosaukt vairākus planštdatoru ražotājus. Jau bez minētajiem MS un Apple, planšetdatoru tirgū savu atpazīstamību ar planšetdatorim ir pieteikuši Samsung, Asus, Sony, Motorolla, LG, Toshiba, HTC, Archos, Viewsonic, HP, Acer, Amazon, Motion u.c.. Mūsdienās ir grūti iedomāties kādu datortehnikas vai mobilo tālruņu ražotāju, kas nebūtu izmēģinājis savus spēkus planšetdatoru nišā.

Aptaujas rezultāti:

Aptaujas laikā, kurā notika no 23.12.2011 līdz 23.01.2012., savu viedokli par planšetdatoriem savā dzīvē izteica 632 BOOT.Lv apmeklētāji. Apmeklētāji tika aicināti atbildēt uz 5 jautājumiem – trīs no tiem bija ar apstiprinājumu, ka planšetdators jau pieder; ceturtais – vai plāno iegādāties, un pēdējais – planšetdatora nav un iegādāties neplāno.

Lielākais īpatsvars BOOT.Lv aptaujas aizpildītāju (458) norādīja, ka viņiem nav planšetdatora un neplāno tādu iegādāties, attiecīgi aizņemot lielāko procentuālo daļu – 72,5%. Savukārt 87, jeb 13,8% aptaujas dalībnieku norādīja, ka vēl tikai plāno iegādāties planšetdatoru. Atlikuši 13,8%, kuros aptaujas dalībnieki norādījuši, ka viņiem jau ir planšetdators. No to skaita, kā Samsung/Acer/Asus/Sony planšetdatoru īpašniekus sevi atzīmēja 5,2%. Par 0,7 procentdaļām vairāk aptaujas dalībniekiem – 5,9% ir Apple planšetdatori. Un pavisam maza daļa – 2,7% norādījuši, ka viņiem ir cita ražotāja planšetdatori.

Interesants fakts – vienāds skaits (13,8%) BOOT.Lv lasītāju ir gan topošo, gan esošo planšetdatoru īpašnieku daļās. Šāda tendence varētu norādīt, ka pa visam drīzā nākotnē, vismaz BOOT.Lv apmeklētāju vidū, aptuveni viena trešdaļa (27,5%) būs planšetdatoru lietotāji.

Saistītās tēmas: planšetdatori

Izsaki savu viedokli