Aktuāls

”iPhone 8” un ”iPhone X” parāda iespaidīgus rezultātus veiktspējas testos

Tālruņi, mobilās ierīces

Latvijas iedzīvotāji iepērkas “Google Play” veikalā par vidēji 3 eiro

Sakaru pakalpojumi

Pavīd pirmās ”Samsung Galaxy S9” baumas – Ierīcei būšot 1000 kadru sekundē kameras sensors

Tālruņi, mobilās ierīces

”Samsung” beidzot piedāvā likvidēt ”Bixby” pogas funkcionalitāti

Mobilās aplikācijas

”iMessage” maksājumu serviss ”iOS 11” vēl nebūs pieejams

Mobilās aplikācijas

Eksperts: lietu internets pamazām sāk savu attīstību biznesa vidē Latvijā

Internets

Prezentēts jaunais ”Volkswagen Amarok Aventura Exclusive” prototips un īpašais ”Dark Label” modelis

Auto, Moto

Uzzināt par “Tele2” piedāvātajām vakancēm un pieteikties darbam tagad varēs caur čatbotu

Telekomunikācijas

”Nintendo Switch” jau atkal pārdošanas apjomu ziņā pārspēj ”PS4” un ”Xbox One”

Aprīkojums

”Porsche” savu pirmo elektroauto atrādīs 2019. gadā

Automobiļi, moto transports

Pirms kāda laika radās iespēja notestēt LG 55EC930V 55 collu izliekto OLED televizoru, vēlamies dalīties ar saviem iespaidiem par šo ierīci.

Televizors tiek piegādāts komplektā ar divām pulti, vienu Magic Remote, kas ērti ļauj pārvietot kursoru un veikt galvenās darbības, vienu standarta pulti, kā arī divām 3D brillēm un divām, pie parastām brillēm piestiprināmām 3D lēcām.

2_192842-2407x1495

LG 55EC930V ir plāns. Ļoti plāns. Paneļa biezums ir nedaudz vairāk kā pieci milimetri, kas slaiduma ziņā pat apsteidz mūsdienu viedtālruņus. Tiesa, ierīce paliek biezāka paneļa vidū, jo tur novietotas visas pārējās komponentes, ieskaitot pieslēgvietu paneli. Arī svara ziņā televizors ir ļoti minimālistisks – 16.4 kilogrami, ieskaitot statīvu. Lai arī panelis ir ļoti plāns, izpakojot un iepakojot televizoru tas neradīja bažas par izturību, tomēr, ja iegādāsies LG 55EC930V, tad atceries to izpakot ļoti rūpīgi un, izvilkt no kastes, turot aiz paneļa apakšas, lai izvairītos no riska traumēt displeju.

IMG_8178

 

Televizors ir aprīkots ar četrām HDMI ieejām, no kurām viena atbalsta MHL un viena – ARC. Trīs no HDMI ligzdām, ieskaitot MHL atbalstošo, novietotas ar skatu uz televizora kreiso sānu, šādā pašā novietojumā atrodamas trīs USB, 3.5mm audio, kā arī PCMCIA karšu pieslēgvieta. Tīkla savienojumam ir plaša opciju izvēle, pieejama gan standarta LAN pieslēgvieta, gan arī 2.4 un 5 gigahercu WiFi.

IMG_8180

LG 55EC930V pret iPhone 5S

Kāpēc 1080p izšķirtspējas OLED displejs ir izliekts? Citēsim LG:

Izliektais ekrāns dabīgā veidā pielāgojas mūsu redzes diapazonam; tā ir visoptimālākā forma ikvienam displejam, kas nodrošina vienādu attālumu no ikvienas ekrāna daļas līdz acīm. Būdams veidots, pielāgojoties cilvēka redzes īpatnībām, ekrāns ir kļuvis ērtāks, bet attēli – reālāki.

EC9300_medium_06

Tā tas patiešām ir, kad sēžam pretī displeja centram, līdz, maksimums, 30 grādu leņķim attēls šķiet reālistiskāks, salīdzinājumā ar pilnībā plakanu televizoru, tiesa skatoties no lielāka leņķa novērojama attēla deformācija, tieši šī paša izliekuma dēļ. Lai arī televizoru iespējams piekarināt pie sienas, jāņem vērā, ka izliekums skatu varētu padarīt interesantu.

OLED displejā katrs pikselis ir izgaismots atsevišķi, pateicoties tam tiek nodrošināts lielisks melnās krāsas attēlojums, vienkārši izslēdzot pikseli, papildus tam LG izmantojuši četru krāsu pikseļu tehnoloģiju. Ja katrā pikselī standartā ir RGB (sarkanā, zaļā un zilā krāsa), tad četru krāsu tehnoloģijā tiek izmantots arī baltais apakšpikselis, kas teorētiski uzlabo kā krāsu gammu, tā arī krāsu precizitāti.

IMG_8170

LG 55EC930V nodrošinātais attēls apstiprina teoriju un ir teju vai elpu aizraujošs, kā jau to gaidījām no OLED televizora. Gan melnās krāsas atainojums ir fantastisks, gan arī kopējais kontrasts un dinamika apstiprina OLED pārākumu. Brīziem gan tumšākās scēnās televizors tiecas nedaudz paaugstināt displeja gaišuma līmeni, kas teorētiski ir dinamiskā kontrasta pazīme, taču iestatījumos tas ir izslēgts. Jāuzteic LG ClearMotion tehnoloģija, kuras uzdevums ir parūpēties par to, lai attēls neizplūst pie straujākām kustībām, kā piemēram sporta pārraidēs, asa sižeta filmās un tamlīdzīgi, tomēr plazmas displejs šādos apstākļos būs pārāks. Patīkami pārsteidz zemais atspīdumu līmenis, atspīdumi teju vai nav manāmi pat tad, ja istabā, kurā atrodas televizors, ieslēgti vairāki gaismas ķermeņi. Pateicoties OLED kontrastam un krāsu atainojumam arī 3D attēls šķiet telpiskāks un ir krietni aizraujošāks, salīdzinot ar LCD paneļiem.

IMG_8172

Par Smart TV funkcijām negribētos izplūst plašos aprakstos. Ierīci darbina LG webOS operētājsistēma un kā jau visus pārējos mūsu testētos Smart TV, arī šo nenosauks par zibenszelli. Sērfojot tīmeklī vai izmantojot citas aplikācijas laiku pa laikam novērojama aizture. Sarežģītāku, attēliem bagātāku mājaslapu ielāde brīžiem var aizņemt ilgāku laika posmu kā uz pašiem lētākajiem viedtālruņiem.

IMG_8196

 

Ja runājam par skaņas kvalitāti, tad tā ir zemāka nekā gaidījām no šādas klases televizora. Protams, lielākā daļa lietotāju, kas iegādāsies televizoru par vairāk nekā 2 tūkstošiem eiro būs gatavi investēt skaļruņu sistēmā, tomēr LG 55EC930V iebūvēto skaļruņu skanējumu gribētos spēcīgāku. Pirmkārt skaņa ir duļķaina, otrkārt, tā ir ļoti plakana, slāpējot kā zemās, tā arī augstās frekvences.

Neapšaubāmi LG 55EC930V galvenais pluss ir OLED displejs, kas nodrošina lielisku attēlu kā 2D, tā arī 3D režīmā. Kā lielākie ierīces trūkumi jāmin 1080p izšķirtspēja un vājie skaļruņi. Runājot par izšķirtspēju gan jāņem vērā tas, ka 4K OLED displejs būtu vairākas reizes dārgāks un jau tagad šī televizora cena nav no mazākajām – Latvijas interneta veikalos tas pieejams sākot no nedaudz vairāk kā 2000 eiro.

Saistītās tēmas: lgtelevizori

Izsaki savu viedokli