Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pasaulē pirmais viedtālrunis ir vecāks nekā tu domā. Par pirmo šāda veida ierīci varam uzskatīt IBM piedāvāto Simon Personal Communicator, kura prototips tika prezentēts 1992. gada 23 novembrī, tirdzniecība tika uzsākta pāris gadus vēlāk – 1994. gada 16. augustā.

Ierīce spēja veikt balss zvanus, tai bija kontaktu grāmatiņa, kalkulators, iespēja sūtīt un saņemt faksus, pierakstu grāmatiņa, uzdevumu saraksts un pat iespēja darbināt trešo izstrādātāju aplikācijas, izmantojot PCMCIA kartes. Viedtālruni piedāvāja BellSouth (mūsdienu AT&T) kā subsidētu ierīci. Komplektā ar divu gadu līgumu, ierīce izmaksāja 899 ASV dolārus, savukārt neilgi pirms tās tirdzniecības pārtraukšanas cena tika nolaista līdz 599 dolāriem. Sešu mēnešu laikā tika pārdoti 50 tūkstoši Simon Personal Communicator eksemplāru.

Viedtālrunis bija aprīkots ar 4.5 collu 160×253 pikseļu izšķirtspējas monohromu LCD displeju, kurš atbalstīju irbuļa ievadi. Sistēmu darbināja 16 megahercu procesors, kā arī viena megabaita operatīvā atmiņa, pēdējo bija iespējams paplašināt par 1 vai 1.8 megabaitiem, atkarībā no izvēlētās atmiņas kartes.

Komplektā ar Simon Personal Communicator tika piegādāti divi akumulatori, no kuriem katrs spēja nodrošināt aptuveni stundu sarunas laika. Viedtālruņa svars bija 510 grami, zemāk pievienotajā attēlā tas redzams, ievietots lādētājā.

Saistītās tēmas: viedtālruņi

Izsaki savu viedokli