Aktuāls

”Apple” sejas identificēšanas tehnoloģijas drošības aspekti

Tālruņi, mobilās ierīces

”Nokia” jaunais telefons varētu saņemt līdzīgu ekrānu kā ”Galaxy S8”

Tālruņi, mobilās ierīces

Ar skaistām uzvarām aizvadīts Latvijas rallijkrosa kausa 6. posms Biržos

Auto, Moto

”OxygenOS 4.5” atnesīs dažas ”OnePlus 5” funkcijas ”OnePlus 3/3T” viedtālruņos

Tālruņi, mobilās ierīces

”Tinda Finger” – 2017. gada dīvainākais izgudrojums?

IT sasniegumi, bizness

Kā jau, iespējams, daudzi no lasītājiem zināja, Samsung uz IFA izstādi Vācijā, Berlīnē uzaicināja arī BOOT.lv pārstāvi. Pirmā diena šajā izstādē ir aizvadīta, un nu, pastāstīšu jums par visiem jaunajiem produktiem un iespaidiem.

Pirmais kas pārsteidza bija IFA ēkas nenormāli lielie izmēri, kurus droši varam pielīdzināt mazākai Latvijas pilsētai.  Pirmais ieplānotais pasākums bija Samsung konference, uz kuru arī visi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas Samsung aicinātie viesi devāmies. Konferencē Samsung stāstīja par saviem jaunajiem produktiem, nākotnes vīzijām un visu pārējo, par ko būtu jāstāsta.

Sākumā Samsung pārstāvji sāka runāt par lielo veiksmi televizoru tirdzniecībā, it īpaši Eiropā. Kā piemēra – katrs otrais pārdotais 3D televizors Eiropā ir Samsung ražots. Tiesa, par šo tēmu jau tika rakstīts. Tātad, tā kā Samsung ir ļoti slaveni ar saviem televizoriem vien, neizpalika arī kāda jauna modeļa prezentācija. Jauno televizoru Samsung ir nosaukuši par 60D8000 un tā lielākais trumpis ir ļoti, ļoti mazais rāmis, kas ir vien 1.5 centimetri, kamēr displeja diagonāles garums ir 60 collas. Protams, neizpaliek arī SmartHub funkcionalitāte, kas ļauj televizorā atskaņot YouTube video, socializēties Twitterī vai Facebook, pārlūkot internetu un darīt vēl daudz ko citu. Televizors arī atbalsta 3D tehnoloģiju, pie tam, Samsung sadarbojoties ar YouTube piedāvās ekskluzīvus augšupielādētos 3D video pa taisno atskaņot arī uz televizora. Patīkami bija dzirdēt arī to, ka turpmāk katru darba dienu Samsung izlaidīs veselas 10 jaunas aplikācijas, kas paredzētas Smart TV televizoriem.

Nākamos Samsung bija sagatavojuši veselus divus fotoaparātus. Pirmais no tiem bija ziepju trauks MultiView MV800. Šīs kameras lielākais trumpis ir veseli 3 collu atlokāms skārienjūtīgs displejs, kas ļaus foto uzņemt no vairākiem leņķiem, neatraujot acis no displeja. Fotokameras uzņemto attēlu izšķirtspēja ir 16.1 megapikseļi. Optiskai pietuvināt priekšā esošo varēs piecas reizes, kas gan nav daudz, taču pilnīgi pietiekami šādai mazai kamerai. Kamera lepojas arī ar 28 milimetru lēcu. Jāpiemin arī tas, ka uz 3 collu lielā displeja attēlotais interfeiss ir tiešām vienkāršs un skaists. Maināmas ir arī tapetes, jeb wallpapers. Zemē metams nebija arī kameras melnais alumīnija korpuss. (Foto uzņemts nedaudz pēc konferences)

Nākamā kamera bija jau nopietnāks NX100 pēctecis, kas nosaukts par NX200. Šī kamera lepojās ar nu jau 20.3 megapikseļu sensoru. Tā spēj uzņemt arī septiņus fotoattēlus sekundē, kas ir tiešām labs rādītājs. Iespējams ir filmēt arī FullHD izšķirtspējas video ar stereo skaņu. Uzņemtos fotoattēlos aplūkot varēs uz trīs collu VGA AMOLED displeja.

Tālāk sekoja iepazīstināšana ar Series 7 Chronos portatīvo datoru. Šī jaunuma displeja diagonāles garumus ir 15 collas, pie tam, šis displeja izmērs ir iedabūts 14 collīga portatīvā datora korpusā. Kā Samsung tas izdevās? Samazinot malu platumu, gluži kā jaunajā Smart TV televizorā. Par šī datora ātrdarbību parūpējas Intel Core i5 vai pat Core i7 centrālais procesors, četru gigabaitu operatīvā atmiņa un mātesplatē iebūvētais 8 gigabaitu SSD disks, kas ievērojami samazinās datora ieslēgšanās, pamošanās un programmu palaišanas laikus. Par grafisko vidi parūpēsies ATI 6490 vai 6750M grafiskā karte. Jāpiemin, ka šim datoram ir veseli divi USB 3.0 porti un tā baterija pēc vienas uzlādes reizes datoru darbinās līdz pat 8 stundām. Pieejams būs arī 14 collu modelis, kas attiecīgi pēc ārējiem izmēriem drīzāk būtu uzskatāms par 13 collu portatīvo datoru.

Tagad bija pienākusi kārta mobilākām ierīcēm – viedtālruņiem un planšetdatoriem. Pirmais tika prezentēts Sasung Wave 3 viedtālrunis, kuru darbina jaunākā, pašu Samsung veidotā Bada 2.0 operētājsistēma. Viedtālrunis lepojas ar 4 collu Super AMOLED displeju un vienotu jeb unibody metāla korpusu, kas ir 9,9 milimetrus biezs. Tālruni darbina 1.4 gigahercu viena kodola procesors, tam ir 5 megapikseļu kamera, 3G atbalsts un 4 gigabaitu iebūvētā atmiņa ko iespējams paplašināt ar microSD atmiņas karšu palīdzību. Runājot par Bada 2.0 operētājsistēmu, tā ļoti, ļoti, ļoti atgādina ar TouchWiz izskaistināto Android viedtālruņu versiju.

Tālāk sekoja jaunākais Galaxy Tab pārstāvis ar 7.7 collu Super AMOLED+ displeju. Šis planšetdators ir pasaulē plānākais un vieglākais – tikai 7.89 milimetrus biezs un 333 gramus smags (335 gramus 3G + WiFi versijā). Ierīce ir aprīkota ar Android 3.2 operētājsistēmu, ļoti augstas izšķirtspējas displeju (1280 x 800), 3 megapikseļu kameru priekšā un 2 megapikseļu aizmugurē. Par ātrdarbību parūpējas 1.4 gigahercu divu kodolu procesors. Iebūvētās atmiņas apjoms ir 16, 32 vai pat 64 gigabaiti, pie tam, to ir iespējams paplašinat ar microSD atmiņas kartes palīdzību. Jāpiemin, ka ar šo planšetdatoru būs iespējams veikt un saņemt zvanus. Un jā, varēsiet atskaņot arī FullHD video.

Tiesa, visi iepriekš minētie produkti nekāds īpašs jaunums nebija, taču nākamais prezentētais produkts – Galaxy Note gan atklāja veselu jaunu portatīvo ierīču kategoriju starp viedtālruņiem un planšetdatoriem – Note. Šī ierīce šķita tiešām iespaidīga. Tā ir aprīkota ar veselu 5.29 collu 1280 x 800 pikseļu izšķirspējas Super AMOLED (kur pazuda + ?) displeju, 8 megapikseļu kameru aizmugurē un 2 megapikseļu priekšā, divu kodolu 1.4 gigahercu centrālo procesoru, 3G atbalstu un 16 /32 gigabaitu atmiņu, ko arī attiecīgi ir iespējams paplašināt. Tātad, ar ko šī ierīce atšķiras no planšetdatora vai viedtālruņa? Atbilde ir vienkārša – ar irbuli. Tieši tā, šo ierīci būs iespējams bakstīt arī ar irbuli, kas nosaukts par S Pen. Ikdienā, kad tas nebūs nepieciešams, irbuli tik pat labi varēs atstāt ieslidinātu ierīces sānā, taču kad vēlēsieties ko ātri pierakstīt vai uzzīmēt, tas būs tikai sekunžu jautājums līdz irbulis būs izņemts. Pēc paspēlēšanās ar šo ierīci nedaudz pēc konferences, varu apstiprināt, ka irbulis ir tiešām parocīgs, lai arī izklausās pēc novecojušas tehnoloģijas. Ierīce ir arī diezgan plāna un viegla – 9.65 milimetri un 178 grami. Paši Samsung šo ierīci ir nosaukuši par lielisku viedtālruņa, planšetdatora un digitālā piezīmju blociņa aizstājēju. Ja jūsu kabatas ir pietiekami lielas šim 5.3 collu nezvēram, tad tik liels displejs par ļaunu nenāktu nevienam. Pie tam, landscape režīmā teju jebkura mājaslapa ir salasāma dēļ ierīces lielā un augstās izšķirtspējas displeja.

Tālāk Samsung pastāstīja nedaudz par ChatOn aplikāciju, kas jau drīzumā būs pieejama uz visām populārākajām viedtālruņu operētājsistēmām. ChatOn atbalstīs veselas 62 valodas. Caur šo programmu būs iespējams pārsūtīt ne tikai ziņas, bet arī foto, video un mūziku.

Pēc šīs konferences visi devāmies uz Samsung būdu, kur arī paguvu nedaudz paspēlēties ar teju visām prezentētajām ierīcēm. Nedaudz gan apbēdināja Wave 3 viedtālruņa izskats un tiešā Android TouchWiz atdarināšana, taču, jebkurā gadījumā, šis tālrunis noteikti netika plānots kā pats lielākais Samsung IFA prezentētais lepnums – tas drīzāk bija Galaxy Note un Galaxy Tab 7.7. (Pa labi atrodas Galaxy S II izmēru salīdzināšanas nolūkā)

Visvairāk laika es pavadīju tieši pie Galaxy Note, jo šis produkts mani, kā arī pēc lielajām rindām noprotot arī citus, ļoti ieinteresēja. Ierīci teorētiski bija iespējams ievietot parastu bikšu kabatā, taču pāris centimetri, protams, rēgojās ārā. Ātrdarbība nemaz nešķita ievērojami labāka nekā, piemēram, Galaxy S II. Iespējams, ka pie vainas ir daudzie pikseļi kas šim pierakstu blociņam ir jāizrēķina. Irbulis, kā jau minēju, šķita noderīgs, taču kā jau tas vienmēr ir bijis – varētu tīri ātri pazust. Galaxy Note vienā rokā īsti labi nejutās. Protams, teju katru ekrāna stūri ar vienu īkšķi bija iespējams aizsniegt, taču tas prasīja nedaudz atlētiskas dotības. (Galaxy S II pa kreisi)

Nedaudz mazāk, taču arī salīdzinoši daudz laika pavadīju pie Galaxy Tab 7.7. Uzreiz aizrāva ierīces tiešām plānais korpuss un vieglums. Patiesībā, ja jūs interesē telefoni ar ļoti, ļoti lieliem displejiem, Galaxy Tab 7.7 par tādu varētu uzskatīt, jo ar šo ierīci ir iespējams veikt un saņemt zvanus, protams, ja nebaidāties izskatīties nedaudz smieklīgi ar grūtībām šo palielo planšeti turot pie auss. Lai 7.7 collīgu ierīci pārnēsātu ar parastām biksēm gluži nepietiks – drīzāk noderētu žaketes iekšējā kabata. Planšetes ātrdarbība bija ļoti apmierinoša. Novērojamas nebija nekādas aizķeršanās.

Tālāk apmeklējām Samsung sadzīves tehnikas būdu, kurā arī bija atrodami vairāki jauni un interesanti risinājumi, kā piemēram, veļasmašīna kas pa 70 procentiem samazina elektroenerģijas patēriņu, izmantojot burbuļu tehnoloģiju. Neizpalika arī ledusskapji ar piekļuvi internetam un Twitterim, kā arī putekļsūcēji – roboti, kas vadāmi ar Samsung viedtālruni.

Nepagāja ne stunda un jādodas jau bija uz otru konferenci, kuru arī šoreiz vadīja Samsung pārstāvji. Šajā konferencē tika prezentēts vēl kāds planšetdators – Series 7 Slate. To darbina Intel Core i5 centrālais procesors apvienojumā ar 4 gigabaitu operatīvo atmiņu, taču tas nenozīmē ka planšetei jābūt ļoti smagnējai un lielai – tā ir tikai 12.9 milimetrus bieza un 860 gramus smaga. Protams, operētājsistēma ir Windows 7. Displeja diagonāles garums šai ierīcei ir 11.6 collas. Protams, displejs ir skārienjūtīgs, pie tam, bakstāms arī ar irbuli gluži kā Galaxy Note. Planšetes aizmugurē atradīsies 3 megapikseļu kamera, taču priekša – divu. Runājot par bezvadu standartiem, šai ierīcei tādu būs daudz – Bluetooth 3.0, Wi-Fi, kā arī 3G / WiMax. Pēc vienas uzlādes reizes planšetdators darbošoties veselas 7 stundas, kas priekš šādas svara un izmēra kategorijas Intel Core i5 datora šķiet apbrīnojami daudz. Planšetes gaidāmā cena svārstīsies starp 1099 – 1340 ASV dolāriem, atkarībā no tā komplektācijas.

Tālāk Samsung stāstīja par Series 7 Chronos portatīvo datoru, taču, tā kā par to jau dzirdēju pirmajā konferencē, un attiecīgi jūs lasījāt jau iepriekš, atļaušos šo daļu izlaist.

Kā pēdējo Samsung jaunumu iepazīstināja ierobežota daudzuma Series 9 plānos portatīvos datorus. Tiesa, Series 9 portatīvais dators ir iznācis jau kādu laiku, taču šie atšķiras ar savu unikālo krāsojumu un dimantu rotājumiem uz vāka. Vienu, zilganas nokrāsas Series 9 datoru Samsung ir nosaukuši par Moonlight Blue, taču otru, zelta/bronzas krāsas – Luxury Rose Gold. Tehniskie parametri gan ar neko no parasta Series 9 datora neatšķiras.

Izejot no konferences mūs sagaidīja jau uz galda izvietoti, tikko prezentētie datori, tad nu paspēju tos sa-fotogrāfēt un nofilmēt.

 

Pēc tam atkal devos uz Samsung būdu, kur sīkāk apskatīju visus jaunumus, taču ilgi nekavējoties devos tālākos jaunumu meklējumos, un tādus arī atradu Sony būdā. Tur ieejot mani sagaidīja abi Sony planšetdatori – Tablet S un Tablet P. Paspēju arī kārtīgi apskatīt, safilmēt un safotogrāfēt tos.

Sony Tablet P bija tiešām interesants, atlokāms Android planšetdators ar diviem displejiem. Nemelošu, man nepatika Sony uzlabotais Android interfeiss, kas ne tikai bija neizskatīgs, bet arī ļoti ne-intuitīvs. Patīkami, ka šo planšetdatoru aizverot tas palika pavisam mazs – gluži kā briļļu kastīte. Tablet S ārēji izskatījās diezgan interesanti – gluži kā pārlocīta papīra lapa, taču no programmatūras viedokļa izskatījās gluži tā pat kā ar diviem displejiem aprīkotais Tablet P. Patīkami pārsteidza tas, ka abi planšetdatori atbalsta PlayStation spēles. Jau uz galda tie stāvēja ar uzstādītu klasisko Crash Bandicoot spēli kas bez jebkādas raustīšanās bija spēlējama.

 

Pēc planšetdatoru aplūkošanas aiz apvāršņa pamanīju PlayStation Vita stendu, taču pēc pietuvošanās tam pamanīju, ka neviena portatīvā spēļu konsole tur nebija atrodama. Izrādās, ka tās jau tika aizvāktas, taču atkal parādīsies nākamajā dienā, kurā es tās noteikti došos aplūkot. Diemžēl, pie citu ražotāju produktiem aiziet es nepaguvu, taču pēc iespējas vairāk centīšos aplūkot nākamajā dienā. Jāpiemin, ka esmu uzņēmis arī ievērojamu kravu video materiālu, taču vairāku apstākļu dēļ uzreiz tos publicēt nevarēšu.

Īsumā sakot, tā kā šī, aprakstītā IFA diena bija paredzēta tikai presei, vairāki ražotāji vai nu nemaz nebija ieradušies, vai arī vienkārši nebija gatavi uzņemt produktu apskatītājus un displeju smērētājus. Tā kā rīt (nu jau šodien) ir oficiālā IFA diena, visiem ražotājiem vajadzētu būt kaujas gatavībā. Gaidiet mūsu nākamo ierakstu!

Saistītās tēmas: berlīneIFAizstādevācija

Izsaki savu viedokli