Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Ferrari ražotie spēkrati vienmēr izcēlušies uz konkurentu fona. Tiem ir gluži vai maģiska spēja piesaistīt cilvēku skatienus un to dizains reti kuru atstāj vienaldzīgu. Tādēļ ir vietā jautājums, vai šādus spēkratus maz ir iespējams uzlabot.

Ja ar vārdu “uzlabojumi” tiek domāts vēl izteiksmīgāka dizaina līniju radīšana, tad atbilde uz iepriekšējo jautājumu ir: “Jā, tas ir iespējams.” Šāda scenārija gadījumā gan nepieciešams uzdevumu uzticēt vienam no pasaules labākajām dizaina izstrādes kompānijām – Pininfarina.

Itālijā bāzētā kompānija Pininfarina jau iepriekš izcēlusies ar visai eksotiska paskata spēkratu radīšanu, tādēļ uz Ferrari 458 Spider bāzes tapušais Pininfarina Sergio modelis daudziem nebūs pārsteigums.

pinifarina-sergio-concept-1-002

Lai arī galvenā atšķirība no oriģinālā Ferrari 458 Spider patiešām ir tā dizains, jateic, ka izmaiņas nav tikai ārīgas. Spēkrata jaunais korpuss ir par 100 kilogramiem vieglāks un izturīgāks, ja salīdzina standarta Spider modeli.

pinifarina-sergio-concept-1-006

Sergio apgādāts ar to pašu 4,5 litru atmosfērisko V8 dzinēju, kas atrodams standarta Ferrari 458 modeli. Tas attīsta 562 zirgspēkus un ļauj spēkratam sasniegt 100 km/h lielu ātrumu vien 3,4 sekundēs. Iespaidīgo jaudu līdz riteņiem novedīs septiņpakāpju automātiskā divsajūgu pārnesumkārba.

pinifarina-sergio-concept-1-004

Kopā tiks izveidoti tikai seši Sergio eksemplāri, bet viena cena varētu sasniegt pat 1,6 miljonus eiro.

Jāatzīmē, ka koncepts tika izveidots par godu Sergio Pininfarina, kurš bija uzņēmumam dibinātājs un vadītājs. Sergio Pininfarina nomira 2012. gadā 85 gadu vecumā.

pinifarina-sergio-concept-1-009

Saistītās tēmas: autoferrari

Izsaki savu viedokli