Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Robotu sacensību Robotika 2009, kas norisināsies 1. maijā RTU galvenajā ēkā, Kaļķu ielā 1, Rīgā, ietvaros tiks organizētas divas tehniskās jaunrades darbnīcas, ļaujot apmeklētājiem ņemt aktīvu dalību pasākumā. Jaunāko klašu skolēni varēs gūt pirmās iemaņas sava robota būvēšanai Rīgas Skolēnu pils organizētā darbnīcā, bet vidusskolēni un studenti aicināti pieteikties Robotino darbnīcai, ko nodrošinās RTU EEF Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūts.

Darbnīcu dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām interesentus pieteikties pasākuma mājas lapas www.robotika.lv sadaļā Jaunrades darbnīcas.

Pārējie apmeklētāji varēs vērot robotu sacensības un tuvāk iepazīt dalībnieku veidojumus, kā arī iesaistīties dažādās aktivitātēs, kas norisināsies paralēli sacensībām.

Uz doto brīdi robotu sacensībām ir pieteikti 45 roboti no 23 komandām (63 dalībniekiem). Visvairāk dalībnieku (21 robots) pieteikts līnijas sekotāju disciplīnai, bet pieci roboti – arī līnijas sekotāju ar šķērsli disciplīnai.

Robotika 2009 sacensības sāksies plkst. 11, bet fināli notiks plkst. 16.

Robotika 2009 organizē RTU Robotikas klubs un Studentu parlaments, atbalsta Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Mobilais Telefons, iRobot, Argus, Lielvārds, Festo un žurnāls Ilustrētā zinātne.

Izsaki savu viedokli