Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mēs dzīvojam vienreizējā laikmetā, kas mums sniedz milzum daudz privilēģijas attiecībā pret iepriekšējiem gadu simtiem. Viena no lielākajām privilēģijām, kas mums tiek sniegta, ir neierobežota komunikācija. Mēs varam runāt ar cilvēkiem no vistālākajām pasaules malām – vienalga vai tā būtu Gana, Indija vai ……. Mēs varam pastāstīt par sevi, savu aizraušanos, hobiju, par saviem projektiem vai arī uzņēmumu.  Tāpat mums ir pieejama visas pasaules informācija. Sev interesanto varam iepazīt nekur tālu neejot un neburoties cauri grāmatu kaudzei. Viss, kas mums ir nepieciešams – atrast īsto mājas lapu. Daži klaviatūras taustiņi un, lūk, esam ieguvuši nepieciešamo informāciju.

Mājas lapa ir kļuvusi par neatņemamu uzņēmuma vai pašnodarbinātās personas seju. Vienalga vai esi pārdevējs, grāmatvedis, frizieris, fotogrāfs vai dejotājs – ir svarīgi, lai cilvēki par tevi uzzina – par tavu darbu, sasniegumiem un profesionalitāti.

Apzinoties nepieciešamību pēc mājas lapas, seko jautājums par mājas lapas izveidi. Taču mums nav ne jausmas, kas būtu jādara tālāk. Diemžēl pati par sevi mājas lapa neradīsies. Pirmā lieta – domēna vārda reģistrācija. Otrs solis – saprast, kāda veida mājas lapa būs nepieciešama – vizītkartes tipa vai interneta veikalam līdzīga. Trešais jautājums – pie kā vērsties mājas lapas izstrādes jautājumā? Un ceturtais posms – kur glabāt mājas lapu?

Mājas lapas uzturēšana

Bieži gadās, ka klientam nav nojausmas par to, kas ir hostings un kāpēc par to būtu jāmaksā. Re kur, kaimiņu Jānis piedāvā glabāt mājas lapu uz viņa dzīvoklī esošā “servera” par baltu velti vai apmaiņā pret kādu grādīgāku dzērienu.

Bet vai esi padomājis, kā kaimiņu Jānis nodrošina nepārtrauktu piekļuvi resursam? Vai fizisku drošību iekārtām? Kas notiks, ja kaimiņu Jānim dzīvoklī pazudīs elektrība? Vai viņam būs kāds ģenerators, ar kura palīdzību viņš spēs turpināt sava “servera” darbību? Bet, ja Jānis aizbrauks atvaļinājumā uz 2 nedēļām un, kā par nelaimi, tieši tajā brīdī kaut kas notiks ar serveri? Vai Jānis varēs novērst problēmu attālināti jeb tev būs jāgaida 2 nedēļas, līdz viņš atgriezīsies?

Ar šiem jautājumiem gribu Tev likt aizdomāties – cik svarīga ir tava mājas lapa? Vai ir vērts ietaupīt mājas lapas uzturēšanas maksu?

Daudzi ir pieļāvuši šo tipisko iesācēju kļūdu un izvēlējušies bezmaksas hostingu. Rezultātā tiek lūgta palīdzība citām hostinga kompānijām, jo mājas lapai  esot liegta pieeja vai arī ir ierobežota rīcības brīvība dažādu izmaiņu veikšanai.  Diemžēl parasti šādos gadījumos vairs nevar palīdzēt citādi, kā iesakot nākotnē izvēlēties normālu hostingu.

Profesionāla tehnika

Pārliecinies par pakalpojuma sniedzēja serveru parku. Profesionāla tehnika ir kvalitātes un drošības garantija, kas spēj nodrošināt pakalpojuma pieejamību 99,95% laika. Ikviens pakalpojuma sniedzējs, kurš izmanto profesionālu tehniku, gribēs ar to palepoties. Tādēļ droši vaicā, kādos serveros tiks glabāta tava mājas lapa.

Noskaidro, kur atrodas pakalpojuma sniedzēja serveri

Vai serveri atrodas datu centrā, kas garantē nepārtrauktu elektroenerģijas barošanu un kondicionēšanas iekārtas? Vai arī turpat pakalpojuma sniedzēja birojā? Ja serveri ir izvietoti birojā, pavaicā par kondicionēšanas iekārtām un elektroenerģijas padevi. Ņem vērā, ka datu centrā izvietotā aparatūra ir aizsargāta ar ugunsmūri un kontolējama 24 stundas diennaktī, tādējādi ļaujot serveriem strādāt ar pilnu jaudu. Datu centrā izvietotajiem serveriem ir līdz minimumam samazināts savienojuma pārtraukuma risks.

Klientu atbalsts

Pirms noslēdz līgumu, nosūti pāris e-pastus pārdošanas daļai. Pārliecinies, cik ātri viņi atbild, cik laipni viņi ir sarunā un kādas ir operatoru tehniskās zināšanas. Ja uzņēmuma klientu daļa ir vāji attīstīta, visticamāk arī citas uzņēmuma nodaļas nespēs darboties efektīvāk.

Veic izpēti internetā un draugu vidū

Lai apstiprinātu dažādu hostinga sniedzēju uzticamību, apvaicājies saviem draugiem, kuru pakalpojuma sniedzēju viņi izmanto un kādas atsauksmes ir dzirdējuši. Taču izvēli izdari pats! Katram hostinga pakalpojumu sniedzējam ir savi plusi un savi mīnusi. Ņem vērā arī to, ka starp pakalpojuma sniedzēju un klientu veidojas attiecības. Vienam tās var būt ideālas, kādam citam – komplicētākas. Viss atkarīgs no abu pušu mijiedarbības.

Drošība ir galvenā prasība

Izvēloties hostingu, daudzi galveno uzmanību pievērš piedāvātajam uzglabāto datu apjomam un joslas platumam. Ja vien tava lapa jau nav kļuvusi ļoti populāra, maz ticams, ka izmantosi vairāk par 10% joslas platuma, ko piedāvā lielākā daļa hostinga plānu. Tādēļ galvenais faktors, kas jāņem vērā, pieņemot lēmumu, ir lapas uzturētāja drošība (t.i., serveru ātrums un darbspēja).

Izvieto mājas lapu tajā valstī, uz kuru ir orientēts projekts un kurā atrodas projekta lietotāji. Ja projekts ir starptautisks un tam ir apmeklētāji no visas pasaules, tad tam nav nozīmes un tādā gadījumā hostinga kompānijas izvēles galvenais kritērijs ir tā piedāvājuma kvalitāte. Taču, ja projekts ir orientēts, piemēram, uz Latviju, tad arī hostings ir jāizvēlas Latvijā. Jā, Latvijā hostinga pakalpojumi ir ievērojami dārgāki, taču tas noteikti ir labāks risinājums. Kāpēc? Pirmkārt, no SEO viedokļa ir svarīgi, kur tiek hostēta mājas lapa. Ja konkrētā valstī, tad arī šajā konkrētā valstī tā uzrādīs labākus rezultātus meklētāja rezultātos. Otrkārt, Latvijas apmeklētājiem mājas lapa ielādēsies daudz ātrāk, ja izvēlēsies hostinga pakalpojumus Latvijā. Jo tuvāks ceļš līdz serverim, jo ātrāka lapas ielāde.

Skopais maksā divreiz

Ja esi izveidojies savu mājas lapu vai blogu, tev visdrīzāk ir nopietni nolūki un mērķi, kurus vēlies sasniegt. Tu jau esi ieguldījis daudz laika un naudas šajā projektā. Mājas lapas hostinga izvēle nav punkts, kurā vērts ietaupīt, riskējot ar projekta izdošanos. Drošība nemaksā miljonu, tā nozīmē rūpes un atbildību. Atkarībā no tavām vajadzībām, profesionāli pakalpojuma sniedzēji parūpēsies par tavu mājas lapu atbilstošu mēneša maksu.

Raksts tapis sadarbībā ar rūpīgākā hostinga nodrošinātājiem Latvijā – Hostnet.

Izsaki savu viedokli