Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 14.augustā Ventspils CSDD nodaļā, Ganību ielā 154 no plkst.19:00 līdz 01:00 notiks Tehniskās apskates nakts. Pasākuma devīze – „Mēs par drošu auto!”. Tehniskās apskates nakts pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pasākuma laikā Ventspils tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika. Tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati un saņemt uzlīmi, veicot nepieciešamos maksājumus kasē.

tehn_apskates_plakats_ventspils

Iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota, automašīnu plūsma tiks regulēta ar rindu sistēmas tablo palīdzību. Proti, pie iebraukšanas tehniskās apskates stacijas stāvlaukumā transportlīdzekļu īpašnieki saņems kārtas numuriņu. Savukārt uz tablo tiks rādīts tas kārtas numurs, kuram konkrētajā brīdī jāiebrauc pie tehniskās apskates stacijas.

Svarīgi!!!

Gadījumā, ja tehniskās apskates darbinieki diagnostikas laikā norāda uz būtiskiem auto defektiem, atļauja piedalīties ceļu satiksmē jeb tehniskās apskates uzlīme automašīnai netiek noņemta. Tomēr CSDD aicina atrastos auto bojājumus šoferiem tuvākajā laikā novērst, lai satiksmē piedalītos ar drošiem auto.

Tehniskās apskates nakts apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, kā arī iepazīšanās ar elektromobīļiem. Pasākumam adrenalīna devu sniegs triāla klubs „Karters”, bet viesus apdziedās etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas”.

Tehniskās apskates nakti Ventspilī organizē CSDD sadarbībā ar SIA „Venttests”.

Par Ventspils tehniskās apskates darba rezultātiem

Ventspilī pērn tika pārbaudīti gandrīz 20 tūkstoši automobiļu (19 486). Dienā Ventspilī tehniskās  apskates stacija vidēji apkalpo 77 klientus Ņemot vērā Latvijas autoparka vidējo vecumu – gandrīz 13 gadi, ar pirmo reizi tehnisko apskati Ventspilī iziet 60,3% automobiļu (Latvijā šis rādītājs ir 59,2%). Visvairāk –  trešdaļa  automobiļu Ventspils tehniskās apskates stacijā 2014.gadā tika „izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā (palielinātas brīvkustības buksēs, sailentblokos, balstšarnīros),  ceturtajai daļai auto bija būtiski defekti bremžu sistēmas darbībā un katram piektajam – nenoregulēti vai bojāti lukturi. Vidēji katru otro darba dienu Ventspilī kādam automobilim tiek liegts piedalīties satiksmē dēļ bremžu sistēmas darbības traucējumiem, kas ceļu satiksmē ir ārkārtīgi bīstami.

Izsaki savu viedokli