Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Apple vakar atjaunoja savu interneta veikalu, visā pasaulē papildinot to ar jauno Mac OS X Snow Leopard operētājsistēmu. Jau šobrīd to var iegādāties iepriekšpārdošanā, taču veikalu plauktos Snow Leopard nonāks darba nedēļas beigās – Piektdien. Mac OS X Leopard operētājsistēmas atjauninājums maksās vien 29 ASV dolārus, bet šīs operētājsistēmas pilnās versijas cena būs 129 dolāri. Apple ziņo, ka jaunajā operētājsistēmā ir uzlabota meklēšanas sistēma, divreiz ātrāka e-pastu pārlūkošanas programma, par 80% ātrāka Time Machine rezerves kopiju veidošanas sistēma un arī Safari 4 interneta pārlūkprogrammas 64 bitu versija solās būt par 50% ātrāka nekā tās priekšgājēji.

Tāpat šajā operētājsistēmā būs iekļauta multimediju atskaņotāja QuickTime X versija ar jaunām iespējām: tagad lietotāji varēs ne tikai skatīties video, bet arī izgriezt no tā nevajadzīgās epizodes un dalīties tajā ar citiem lietotājiem. Nedrīkst aizmirst arī Grand Central Dispatch sistēmu, kas ir paredzēta, lai ļautu programmatūras izstrādātājiem pilnvērtīgāk izmantot daudzkodolu procesoru papildus jaudu, kā arī OpenCL sistēmas atbalstu, kas ar grafikas procesora palīdzību ļaus uzlabot programmu ātrdarbību. Visbeidzot Snow Leopard varēs lepoties ar iebūvētu Microsoft Exchange atbalstu.

Jāatgādina gan, ka Mac OS X Snow Leopard operētājsistēmai vairs nebūs Power PC arhitektūras atbalsts, tādēļ to varēs uzstādīt vien tajos Apple datoros, kuri ir aprīkoti ar Intel centrālajiem procesoriem.

Papildināts: Portāls Tvnet.lv ziņo, ka Latvijā Mac OS X Leopard lietotāji varēs iegādāties Snow Leopard kā atjauninājumu par Ls 19.99.

Pirmoreiz sistēmas lietojumprogrammas, tai skaitā Finder, Mail, iCal, iChat un Safari, ir 64 bitu, un tas, ka Snow Leopard atbalsta 64 bitu procesorus, ļauj lietot lielu skaitu RAM, uzlabo veiktspēju un drošību un vienlaikus ir savietojams arī ar 32 bitu lietojumprogrammām.

Snow Leopard ir vienīgā darbvirsmas operētājsistēma ar iebūvētu Microsoft Exchange Server 2007 atbalstu, un tā jums ļauj izmantot Mac OS X Mail, Address Book un iCal e-pastu nosūtīšanai un saņemšanai, uzaicinājumu radīšanai un atbildēšanai uz uzaicinājumiem, kā arī kontaktinformācijas meklēšanai un pārvaldībai, izmantojot globālos adrešu sarakstus.

Piektdien, 28. augustā, tirdzniecībā tiks laista arī nākamā ievērojamākā pasaules visvieglāk lietojamā servera operētājsistēma Mac OS X Server Snow Leopard. Snow Leopard Server ietilpst novatoriskas, jaunas funkcijas, tādas kā Podcast Producer 2 un Mobile Access Server, Papildinformācija par Snow Leopard Server un pārskats par visām sistēmas prasībām ir atrodami Apple mājas lapā.

Izsaki savu viedokli