Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Piektdien, 25.jūlijā, Cēsīs, Magoņu ielā 25 no plkst.19:00 līdz 24:00 notiks  Tehniskās apskates nakts. Tās devīze – „Mēs par drošu auto!”. Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Pasākuma laikā Cēsu tehniskās apskates stacijā bez maksas būs pieejama vieglo automobiļu tehniskā stāvokļa diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, kā arī gaidāmi pārsteigumi. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati vai pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi,veicot nepieciešamos maksājumus kasē. Iepriekšēja pierakstīšanās uz auto diagnostiku nav plānota.

Iepriekšējos divus gadus Tehniskās apskates naktis ir notikušas Rīgā. Šo pasākumu laikā pārbaudītas gandrīz divi tūkstoši automašīnu. Diemžēl vairāk nekā 80% transportlīdzekļiem tika atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi.

Tehniskās apskates nakti Cēsīs organizē SIA „Autests” sadarbībā ar CSDD.

2013.gadā Cēsu tehniskās apskates stacijā tika pārbaudīti gandrīz 18,5 tūkstoši automobiļi. Tā ir trešā noslogotākā tehniskās apskates stacija Vidzemē (visvairāk auto tiek pārbaudīti Valmierā, otrajā vietā atstājot Siguldu). 59% automobiļi, kuri pārbaudīti Cēsīs, ar pirmo reizi tika atzīti par satiksmē drošiem transportlīdzekļiem, bet pārējām mašīnām tehniskās apskates darbinieki atklāja būtiskus defektus. Visvairāk automobiļu Cēsu tehniskās apskates stacijā 2013.gadā tika „izbrāķēti” par būtiskiem bojājumiem balstiekārtā, nenoregulētiem vai nedegošiem lukturiem, neatbilstošu bremžu darbību vai virsbūves koroziju.

Jāpiebilst, ka Latvijā vidēji ar pirmo reizi tehnisko apskati iziet 58% automobiļu un izplatītākie bojājumi tāpat kā Cēsīs ir bojājumi balstiekārtā, gaismas lukturos, kā arī virsbūves korozija.

Ieskats iepriekšējo gadu Tehniskās apskates naktīs Rīgā: 2012.gadā: http://ej.uz/ccdu un 2013.gadā: http://ej.uz/fqj5.

TA-nakts_Cesis

Izsaki savu viedokli