Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

PandaLabs brīdina sabiedrību par kibernoziedznieku izveidotu sociālā tīkla Facebook paroļu uzlaušanas “servisu”, kas tiek realizēts no Krievijā reģistrēta domēna. “Jebkurš Facebook konts var tikt uzlauzts” – tā apgalvo jaunā “servisa” uzturētāji, kas gatavi par 100 ASV dolāriem piegādāt interesentiem jebkura populārā sociālā tīkla Facebook lietotāja konta pieejas datus. Pie tam piedāvājumā teorētiski nav ierobežojuma uz lietotāju loku un iespējams par vienotu cenu pasūtīt ne tikai privātpersonu, bet arī pazīstamu kompāniju vai slavenību pieejas datus.

“Servisa pakalpojumu” apmaksa tiek organizēta Internetā caur Western Union ar gala saņēmēju Ukrainas teritorijā, kas vēlreiz apstiprina pēdējā laikā plaši izskanējušo viedokli, ka lielākie organizētās kibernoziedzības grupējumu bāzējas Austrumeiropas post-padomju valstīs. Internet domēns, kas nodrošina “servisa” hostingu ir reģistrēts Maskavā.

Savā mājas lapā “servisa” izveidotāji apgalvo, ka tai ir vairāku gadu pieredze līdzīgu pakalpojumu sniegšanā un tikai 1% no visiem pieteiktajiem sociālo tīklu lietotāja kontu “uzlaušanas” pasūtījumiem nav varēts izpildīt. Pasūtījuma neizpildīšanas gadījumā naudu tiek solīts atgriezt pasūtītājam. Neskatoties uz šiem skaļajiem paziņojumiem pats domēns ir reģistrēts tikai dažas dienas atpakaļ.

Savā ziņā interesantas ir arī “servisa” piedāvātās papildiespējas un bonusi – klientiem tiek piedāvātas atlaides un kredītpunkti ja tiek pasūtīts “uzlauzt” vairākus kontus, kā arī pat tiek piedāvāts visiem interesentiem reģistrēties kā “servisa” izplatītājiem un saņemt kredīta veidā 20% no ienākumiem par visiem piesaistītajiem pasūtījumiem.

“ Šīs sistēmas reālais mērķis var būt gan, kā jau apgalvo “servisa” radītāji, patiesa Facebook lietotāju kontu uzlaušana, gan arī vienkārša krāpniecība ar cerību iegūt lētticīgo klientu naudu. Jebkurā gadījumā šī Web lapa ir ļoti profesionāli izveidota un liecina par nopietnu pieeju procesam. Lētticīgie lietotāji var kļūt gan par krāpniecības upuri, gan arī paši, neapzinoties savas rīcības sekas, kļūt par noziedzniekiem” – pauž viedokli PandaLabs tehniskais direktors Luis Corrons – “Kā līdzko Facebook sociālā tīkla lietotāja konta pieejas dati ir “uzlauzti”, var tikt nozagta visa lietotāja personīgā informācija, kā arī šie konti var tikt izmantoti kā “zombiji” datorvīrusu, surogātpasta vai draudu izsūtīšanai visiem lietotāja kontaktiem. Savukārt, ja runa iet par slavenību vai pazīstamu kompāniju kontu, tad šeit sekas var būt daudz smagākas. Jebkurā gadījumā šāda kontu “uzlaušana” ir krimināli sodāms noziegums”.

Izsaki savu viedokli