Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

IT drošības industrijai nav sveši dažādi izplatīti mīti: stāsti, kuri izplatās, un ar laiku tiek pieņemti kā vispār zināma patiesība. Panda Security ar Facebook un Twitter palīdzību uzrunāja produktu lietotāju kopienu par mītiem, kuri nāk prātā saistībā ar antivīrusu drošības risinājumu kompānijām. Zemāk mēs apskatām 5 izplatītākos mītus un sniedzam uz tiem atbildes.

  1. Antivīrusus izstrādājošie uzņēmumi rada vīrusus. Šo apgalvojumu mēs savā Panda Security darba ikdienā pēdējo 20 gadu laikā dzirdam ļoti bieži un pilnīgi droši to var attiecināt arī uz citiem šajā sektorā strādājošajiem uzņēmumiem. Apgalvojums ir absurds, it sevišķi, ja padomā, ka mēs ik dienas saņemam ap 55,000 jaunu vīrusu. Vēl vairāk, ja tas tā būtu, tas šo 20 gadu laikā kopš IT drošības sektors nodrošina lietotāju datoru aizsardzību, tas jau būtu atklājies. Lielākā problēma, ar kuru IT drošības sektors saskaras ikdienā – ka kā tikt galā ar slodzi ik dienas analizējot šādu nenormālu kaitniecisko programmu daudzumu, lai varētu nodrošināt aizsardzību lietotājiem.
  2. Drošības kompānijas algo hakerus. Protams, mēs nevaram runāt visas industrijas vārdā, bet Panda Security ar šo jautājumu nav nekāda sakara un mēs nekad neesam apzināti algojuši „ļaundabīgus” (angl. BlackHat) hakerus. Tomēr mēs esam algojuši – un vienmēr cenšamies uzmeklēt „labos hakerus” –  profesionālus IT drošības problemātikas speciālistus, kuri pielieto hakeru metodiku savā darbā, lai atrastu sistēmu vājās vietas un dotu iespēju tās laikus novērst. Cita šī mīta variācija apgalvo, ka jums ir jābūt IT inženierim, lai strādātu IT drošības jomā, kas arī nav taisnība. Panda darbinieku profils ir ļoti dažāds: inženieri, matemātiķi, fiziķi, autodidakti utt. Kas tomēr viņus visus vieno, ir kopēja unikāla interese, reizēm pat kaislība, IT drošības jomā.
  3. Mac, Linux un mobilo tālruņu platformām nav vīrusu. Mēs visi vēlētos, lai tas izrādītos patiesība! Ir pieņemts uzskatīt, ka neviena no tām nerada riskus lietotājam, jo vīrusi tiek radīti tikai Windows platformām. Patiesība ir tāda, ka vīrusi ir arī visām šīm platformām. Starpība ir apgrozībā esošo ļaunprātīgo programmu daudzumā, salīdzinājumā ar Windows videi radītajām. Skaidrojums ir vienkāršs: hakeri lūkojas pēc peļņas. Ja nolūks ir sasniegt pēc iespējas vairāk cilvēku kā potenciālos upurus to  apzagšanai, tad kas ir labākais mērķis? Platforma ar 10 miljoniem lietotāju vai tā kurai ir 500 miljoni? Atbilde ir acīm redzama.
  4. Ir jābūt ievērojamām zināšanām lai kļūtu par hakeri, radītu vīrusus, inficētu sistēmas… dažos gadījumos jā, citos nē. Dažus gadus atpakaļ bija sarežģīti radīt vīrusus, tārpus, Trojas zirgus utt., tas prasīja unikālas zināšanas. Patiesībā daudzi hakeri ir sākuši vienkārši „radot nekārtību” kamēr mācījās un apguva nozīmīgas zināšanas programmēšanā, komunikāciju protokolos utt. Šodien tas vairs nav nepieciešams, jo kā nesen redzējām Mariposa botnet gadījuma ietvaros, atbildīgajiem par to bija visai ierobežotas zināšanas. Tas ir tādēļ, ka internetā ir nopērkami veseli programmēšanas komplekti, kas pat iesācējam ļauj veidot un konfigurēt ļaunprātīgas programmas. Mēs nesakām, ka kurš katrs to var izdarīt, bet ar nelielām zināšanām un neatlaidību ir iespējams, piemēram, izveidot botu tīklu ar 13 miljoniem inficētu datoru visā pasaulē. Šī ir ļoti biedējoša tendence – mēs varam nonākt pie situācijas (un pirmie piemēri jau ir), ka ļaundabīgā programmatūras un tās lietošanas apmācība kķlūst par samērā brīvi nopērkamu un vienkārši lietojamu produktu. Te var vilkt paralēles ar ieroču industriju – ne katrs var konstruēt un ražot šauteni, taču izšaut no tās var pat bērns.
  5. Drošības kompānijās nestrādā sievietes. Šis pieņēmums ir tik pat izplatīts cik nepatiess.  Panda Security gadījumā patiesība ievērojami atšķiras: vairāk kā 30% no darbiniekiem ir sievietes, un daudzas no tām ir nodarbinātas tehniskajā vai administratīvajā sfērā. Šim skaitlim ir tendence pieaugt, jo aizvien vairāk sieviešu apgūst zināšanas tādos sektoros kā IT drošība.

Saistītās tēmas: Drošībapandalabs

Izsaki savu viedokli