Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Līdz ar tumšā laika iestāšanos auto īpašniekiem jākļūst uzmanīgākiem, jo pieaug zādzību skaits no auto saloniem. Šādu tendenci novērojuši apdrošināšanas sabiedrības ERGO eksperti, kas aprēķinājuši, ka mantu zādzība no auto salona rada zaudējumus vidēji 250 latu apmērā. Bieži vien nodarītais kaitējums ir vēl lielāks, jo zagļi pārsvarā ir neprofesionāli un, lai iegūtu kāroto mantu, vienkārši izsit auto stiklu, norāda Valsts policija.

Zagļu iekārotākās mantas zādzībām no auto salona ir portatīvie datori, mobilie telefoni, somas ar mantām, instrumenti, maki, ziemas sezonā – slēpes, bet pēdējos gados šo sarakstu papildinājuši arī planšetdatori.

ERGO speciālisti secinājuši, ka nereti auto īpašnieki pieļauj kļūdas, kas netieši pamudina zagļus veikt zādzību – pilnībā neaizvērti automašīnas logi,  auto  novietošana stāvēšanai nomaļā, nepārskatāmā un neapgaismotā vietā vai arī auto salonā labi redzamā vietā atstātas mantas. Pat auto salonā vieglprātīgi atstāta tukša soma var izraisīt zagļa interesi un rezultēties ar izsistu stiklu.

„Fakts, ka zagtāko mantu tops un tendences gadu no gada nemainās, liecina, ka tumšais laiks rada papildus apdraudējumu un auto īpašnieki šādās situācijās bieži vien ir bezspēcīgi, jo zādzība notiek vien dažās sekundēs. To apstiprina arī pagājušajā rudenī veiktais ERGO eksperiments – dažus mēnešus piedāvājām apdrošināšanu pret zādzībām no auto salona. Pieprasījums bija tik liels, ka šogad pakalpojumu esam iekļāvuši savā standarta piedāvājumā. Būtiskākais zaudējums, ko rada šādas zādzības bieži vien nav nozagtā manta, bet gan zādzības laikā nodarītie bojājumi. Izsists stikls, jo īpaši ziemas periodā, rada papildus izdevumus un ierobežo auto izmantošanu uz nedēļu vai pat ilgāku laiku,” saka Ritvars Heniņš, ERGO risku parakstīšanas nodaļas vadītājs.

Visbiežāk zādzības no auto salona notiek galvaspilsētā, kur ir vislielākā auto koncentrācija – šāda tendence vērojama visā pasaulē, norāda Valsts policija. Lai izvairītos no zādzībām, drošības eksperti aicina neatstāt auto salonā acīmredzami vērtīgas mantas vai saiņus, kuru saturs nav nosakāms. Vislabāk mantas paņemt līdzi vai novietot bagāžas nodalījumā.

Car-thieves-stealing-from-001

Izsaki savu viedokli