Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Mūsdienās mobilā tālruņa nomaiņa pret jaunu ir arvien ierastāks process, vairumā gadījumā tas notiek vel pirms „vecajai” ierīcei beidzas garantijas termiņš. Tiesa gan, lai tas mainītos un tiktu ietaupīti resursi, kā arī saudzēta vide, ir izveidots PhoneBlocks koncepts.

Ideja jau vienkārša – tā vietā, lai nomainītu visu tālruni, būs nepieciešamas atjaunināt vien pāris komponentes, kas uz pamatplates piestiprinātas gluži kā LEGO klucīši.

phone blocks

Nepieciešama lielāka iebūvētā atmiņa, kamera, displejs vai procesors? Nav vairs vajadzības pēc jauna tālruņa, vienkārši nomaini detaļu, ko vēlies uzlabot. Tāpat šāda uzbūve ļaus vieglāk pielāgot ierīci vajadzībām, piemēram, upurējot ātrdarbību var iegūt labāku kameru vai atsakoties no nevajadzīgām ekstrām var uzlabot baterijas ietilpību.

phone blocks 2

Tiesa gan, šāds koncepts saskaras ar zināmām problēmām. Kaut arī tālruņu komponentes jau tagad tiek izveidotas atsevišķi un tad savienotas, taču ietvara veidošana katrai no šīm daļām atsevišķi padarītu ierīci būtiski biezāku. Tāpat būtu īpaši jāuzmanās no ierīces nomešanas, savādāk komponentes atdalīsies no pamatplates.

phone blocks 3

Neraugoties uz to, šis koncepts ir izpelnījies plašu sabiedrības uzmanību. Kaut arī iespēja, ka šāda ierīce tiks ražota, ir maza, tomēr varbūt tas liks pārdomāt tālruņu industrijai šādus vai citādus viedtālruņu uzbūves principus.

Saistītās tēmas: konceptsviedtālruņi

Izsaki savu viedokli