Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Pirms neilga laika portāls BOOT.Lv ziņoja, ka kompānija ASUS plāno turpmāk piedāvāt mātesplates ar iebūvētu operētājsistēmu, kas veidota uz Linux bāzes. Tomēr tagad kompānijai ASUS ir uzradusies konkurence, jo arī Phoenix Technologies plāno piedāvāt mini-operētājsistēmu. Šīs mini-operētājsistēmas nosaukums būs HyperSpace, un, gluži kā ASUS P5E3 Deluxe mātesplatē iebūvētā SplashTop operētājsistēma, arī šīs operētājsistēmas galvenais pluss būs tās ātrā ielāde, jo, jau 4 sekundes pēc datora ieslēgšanas, būs iespējams sērfot internetā, skatīties DVD filmu vai arī darboties ar kādām citām programmām, kamēr Windows XP vai Windows Vista fonā turpinās ielādi.

Tāpat HyperSpace plaforma, kas tiek ielādēta no tai paredzētas ROM tipa (tikai nolasāma) atmiņas, ļaus datoru ražotājiem, kā arī pašiem lietotājiem izveidot programmas, kas aktivizēsies pirms vai pēc Windows ielādes, vai arī tās laikā. Tāpat iespējams tās aktivizēt arī tad, kad notiek Shut Down jeb datora izslēgšanas process. Tas, protams, paver plašas iespējas nākotnē, jo kompānijas varēs saviem klientiem piedāvāt papildus funkcionalitāti.

Jaunā platforma izmantos Intel Core 2, kā arī Centrino Pro procesoros pieejamās vPro tehnoloģijas plašās iespējas ar kurām jau tuvākajā laikā portāls BOOT.Lv jūs iepazīstinās tuvāk.

“Intel Core 2 procesori un vPro tehnoloģija ļauj izveidot daudz drošāku un ātrāku virtuālo vidi. Intel ir liels prieks redzēt, ka Phoenix Technologies izmanto mūsu kompānijas tehnoloģijas, lai datoru īpašniekiem piedāvātu inovatīvus produktus,” teica Gregorijs Braients, Intel digitālo ofisa platformu divīzijas viceprezidents.

Diemžēl kompānijas oficiālajā paziņojumā ir minēts vien tas, ka šī platforma darbosies ar Intel procesoriem, tomēr pēc konteksta var spriest, ka tam būs nepieciešami Intel procesori ar vPro tehnoloģijas atbalstu.

Izsaki savu viedokli