Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Starptautiskā moderno tehnoloģiju kompānija Philips un tehnoloģiju vadības konsultāciju uzņēmums Accenture vienojušies par operatīvu pacientu datu apraides koncepta Google Glass IntelliVue Solutions izstrādi. Koncepts balstās uz Google Glass™ briļļu tipa displejiem, apvienojot ar Philips IntelliVue Solutions tehnoloģiju. Tas ļauj uzlabot ķirurģisko operāciju efektivitāti un lietderību. Izmantojot Google Glass IntelliVue Solutions, ārstam ir iespēja piekļūt pacientu datiem un svarīgai medicīniskai informācijai, nenovēršot uzmanību no pacienta.

Ārsts, lietojot Google Glass displejus un izmantojot Philips IntelliVue Solutions, var vienlaicīgi novērot pacienta dzīvības procesu rādītājus un reaģēt uz ķirurģiskās procedūras norisi, nenovēršoties no pacienta procedūras laikā. Ārsts arī varēs uzraudzīt pacienta stāvokli attālināti un nepieciešamības gadījumā iesaistīt citus speciālistus.

„Mēs dzīvojam pasaulē, kurā galvenais ir būt izveicīgam. Idejas, kas varētu izmainīt industriju, nepieciešams konvertēt praktiskos risinājumos, kurus cilvēki var izmantot,” skaidro Maikls Mankuso (Michael Mancuso), Pacientu aprūpes un klīniskās informācijas daļas vadītājs Philips veselības aprūpes nodaļā. „Pielietojot konceptu praksē, pierādīts, ka ar Google Glass IntelliVue Solutions, ārsts var īstajā brīdī iegūt labāku pieeju nepieciešamajai informācijai, lai varētu koncentrēties uz daudz lietderīgāku un efektīvāku pacientu aprūpi. Tas ir tikai pirmais solis, lai izpētītu, kā esošās tehnoloģijas var izmantot, lai uzlabotu pacientu dzīves un aprūpes kvalitāti.”

Arsts izmanto Google Glass IntelliVue Solutions

Zinātnieki no Philips jaunizveidotās Digital Accelerator Lab – starpnozaru inovāciju platformas ar laboratorijām Nīderlandē un Indijā, sadarbojās ar Accenture Technology laboratorijām, lai izpētītu potenciālo Google Glass lietderību slimnīcās. Mērķis bija radīt pirmo pamatojumu konceptam, kas ietver Google Glass un Philips IntelliVue Solutions un tad sākt izpētīt papildus iespējas, lai vienkāršāk un efektīvāk savienotu Google Glass ar Philips piedāvātajiem veselības aprūpes risinājumiem.

„Accenture sadarbības projekts ar Philips demonstrē, cik noderīgas var būt inovatīvas ierīces veselības aprūpes nozarē, palīdzot ārstiem veikt efektīvāku darbu un uzlabot pacientu aprūpi,” saka Pauls Dohertijs (Paul Daugherty), Accenture tehnoloģiju nodaļas vadītājs. „Šis inovatīvais koncepts izceļ digitālo tehnoloģiju potenciālu un atspoguļo to, kā mēs strādājam un dzīvojam, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Mēs esam priecīgi par sadarbību ar Philips, lai palīdzētu šo vīziju iedzīvināt.”

Neskaitot iespēju operēt brīvroku režīmā, Google Glass IntelliVue Solutions zinātnieku centieni tika veltīti arī tam, lai izpētītu, kā veicināt ārsta mobilitāti, ļaujot pārsūtīt vai saņemt pacienta informāciju jebkurā vietā un laikā. Turpmākie pētījumi varētu atklāt, kā palīdzēt ārstiem saglabāt koncentrēšanos uz pacientu, reizē uzraugot viņu dzīvības pazīmes un citus kritiskos datus.

Citi izpētes temati nākotnē varētu būt:

  • Piekļūšana reālā laika dzīvības pazīmju plūsmai, izmantojot Google Glass;
  • Attēlu un pacienta datu iegūšana no jebkuras vietas slimnīcā;
  • Piekļūšana pirms-operācijas drošības kontrolsarakstam;
  • Iespējas mediķiem novērot pēcoperācijas palātā;
  • Iespējas veidot tiešsaistes video konferences ar citiem ķirurgiem vai medicīnisko personālu;
  • Iespējas ierakstīt operācijas no ārstu skatpunkta mācību nolūkiem.

Philips Digital Accelerator Lab parāda, cik daudz Philips iegulda, lai radītu inovatīvus risinājumus veselības aprūpē un uzlabotu pacientu labklājību, nodrošinātu kvalitatīvāku un pieejamāku aprūpi. Šodien Philips jau ir uzkrājis plašu pieredzi pacientu uzraudzības risinājumu jomā, sākot no monitoriem pie gultas līdz nēsājamiem pacientu monitoriem, kas apvienoti ar dažādiem atbalsta instrumentiem un mobilajām lietotnēm, lai iegūtu tūlītēju pieeju pacientu datiem. Vairāk kā 190 miljoni pacientu visā pasaulē katru gadu tiek uzraudzīti, lietojot tieši Philips tehnoloģijas.

Skats no arsta redzesloka operacijas laika

 

Saistītās tēmas: medicīna

Izsaki savu viedokli