Aktuāls

Kad pienāks beigas Francijas ērai WRC pasaules čempionātā?

Auto, Moto

Kompānija Royal Philips Electronics (NYSE: PHG, AEX: PHIA) ir nākusi klajā ar inovāciju LED apgaismes ķermeņu ražošanas jomā, radot pasaulē energoefektīvāko LED spuldzi plašai lietošanai. Philips pētnieki ir izstrādājuši prototipu (TLED) cauruļveida spuldžu (TL) aizstāšanai, kas izstaro pat 200 lm/W augstas kvalitātes baltas gaismas (salīdzinājumā ar 100 lm/W luminiscences spuldžu un 15 lm/W kvēlspuldžu jaudu, tas ir rekordaugsts rādītājs). Šī prototipa TLED spuldze ir divreiz efektīvāka par iepriekšējās paaudzes spuldzēm, uz pusi samazinot patērētās enerģijas daudzumu.

Tā kā 19% no visa patērētā elektrības daudzuma veido apgaismojums, šis jauninājums ievērojami samazinās enerģijas patēriņu un izmaksas visā pasaulē. Tiek lēsts, ka 200 lm/W TLED spuldzes tiks laistas apgrozībā 2015. gadā – sākotnēji birojos un rūpniecības uzņēmumos, vēlāk arī lietošanai mājsaimniecībās.

Ar jauno Philips TLED prototipa spuldzi apgaismojuma inženieriem ir izdevies panākt 200 lm/W jaudu, nezaudējot gaismas kvalitāti un izpildot visus kritērijus, lai apgaismojums atbilstu biroja darba vajadzībām. “Tas ir apvērsums LED apgaismojuma jomā, kas veicinās arī turpmākas pārmaiņas apgaismes ķermeņu ražošanas nozarē,” apgalvo Renē van Šotens, uzņēmuma Philips Lighting struktūrvienības Light Sources & Electronics izpilddirektors. “Philips jau ir guvis atzinību par LED spuldžu kvalitāti (atdarinot tradicionālās spuldzes), kā arī par Philips Hue (vienotas gaismas sistēmas visai mājai) izveidi, tagad mēs iepazīstinām ar mūsu nākamo inovāciju – divkāršu apgaismojuma efektivitāti. Ir aizraujoši iztēloties to, cik daudz mūsu planēta un mūsu patērētāji gūs no šāda apjoma enerģijas patēriņa un izmaksu samazināšanas.”

Ievērojama enerģijas patēriņa un izmaksu samazināšana

Ar TLED spuldzēm ir paredzēts nomainīt birojos un rūpniecības uzņēmumos lietotās luminiscences cauruļveida spuldzes, kas šobrīd veido vairāk nekā pusi no visā pasaulē izmantotā apgaismojuma. Pāriešana uz jaunajām, divreiz efektīvākajām 200 lm/W TLED spuldzēm ievērojami samazinās enerģijas patēriņu un izmaksas.

Piemēram, ASV vien katru gadu tiek patērēts aptuveni 200 teravatu elektrības, izmantojot luminiscences spuldzes. Ja šīs spuldzes aizstātu ar TLED spuldzēm ar 200 lm/W jaudu, ASV izmantotu par 100 teravatiem mazāk enerģijas (kas atbilst 50 vidēja izmēra elektrostacijās saražotās enerģijas daudzumam), tādējādi ietaupot vairāk nekā 12 miljardus ASV dolāru un nepieļaujot 60 miljonu metrisko tonnu CO2 izmešu nonākšanu atmosfērā.

Ar šo inovāciju LED jomā uzņēmumam Philips ir izdevies pierādīt tā nozīmi un ietekmi apgaismes ķermeņu ražošanas nozarē, apvienojot pieredzi LED tehnikas un spuldžu ražošanā, kā arī dažādu pielietojumu veidu un sistēmu izveidē. Uzņēmuma Philips Lumileds ieviestie jauninājumi fosfora tehnoloģiju, zilo LED spuldžu ražošanas u. c. jomās, sekmē gaismas kvalitātes un efektivitātes palielināšanu.

philips_E_20110718094433

Saistītās tēmas: philips

Izsaki savu viedokli